Przepłynie całe jezioro dla Wiktorii

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 16.07.2019 10:30, PG
Jeśli się uda, wyczyn potrwa nawet kilka godzin.
Przepłynie całe jezioro dla Wiktorii

Mieszkaniec Jordanowa Krzysztof Jąkala postanowił przepłynąć wpław na całej długości, czyli ok. 9 km, Jezioro Czorsztyńskie.

Jest to spore wyzwanie. Całość może potrwać nawet kilka godzin. Próba przepłynięcia będzie odbywała się przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności, w asyście motorówki i z boją asekuracyjną. Krzysztof zaplanował przepłynięcie na 28 lipca.

Krzysztof swoim wyczynem będzie wspierał 9-letnią Wiktorię Gałkę z Bystrej Podhalańskiej, która zbiera pieniądze na zakup ortez.

Wiktoria to bardzo dzielna dziewczynka, która codziennie walczy o powrót do zdrowia! Wkłada w to bardzo dużo wysiłku każdego dnia, przy czym na jej twarzy zawsze gości piękny uśmiech! Wiktoria przeszła już kilka operacji na nóżki, które znacznie podniosły jej komfort życia. W codziennym zmaganiu się z chorobą, potrzebuje intensywnej rehabilitacji, a także specjalnych ortez na nóżki i rączki, które pomagają w dalszym leczeniu.

Wiktoria rośnie i ortezy muszą być wymieniane niemal co rok, co wiąże się z bardzo dużym kosztem. Wiktorię można wspierać tutaj: link

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy