Przebywająca w klinice Budzik Dominika wybudziła się ze śpiączki

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 13.04.2018 16:40, red
Dominika wybudziła się ze śpiączki, Kalwaria gra dla niej
Przebywająca w klinice Budzik Dominika wybudziła się ze śpiączki

W niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się Turnieje „Gramy dla Dominiki”, a to wydarzenie zbiegło się z bardzo radosną chwilą, bowiem po 15 miesiącach Dominika wybudziła się właśnie ze śpiączki. Jednak teraz przed nią bardzo długotrwała rehabilitacja.

Dominika Kosek z Brodów w grudniu 2016 r. zaczęła skarżyć się na bóle i zawroty głowy. Dzięki szybkiej interwencji lekarza rodzinnego została skierowana na badania do szpitala, gdzie zdiagnozowano bardzo niebezpiecznie ulokowanego guza. Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o operacji. Mimo obaw dziewczynki operację wykonano 18 stycznia 2017 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Później przez miesiąc organizm zmagał się z bardzo wysoką gorączką i infekcją bakteryjną. Dziewczyna zapadła w śpiączkę. Od 7 marca 2017 roku Dominika przebywa w klinice Budzik w Warszawie, już w czasie przygotowań do Turnieju dotarła do organizatorów cudowna informacja, Dominika po 15 miesiącach wybudziła się ze śpiączki.

Teraz przed Dominiką długa rehabilitacja, koszt miesięcznej rehabilitacji to 15-20 tys. zł, zebrana w czasie Turniejów kwota zostanie przekazana właśnie na ten cel, a sama Dominika marzy o nowym wózku … taką prośbę przekazała Tacie.


Przygotowano też krótki filmik pokazuje jej historię...

Organizatorzy zapraszają w niedzielę do Kalwarii Zebrzydowskiej, zachęcają do kibicowania i udziału w licytacjach, obędzie się Turniej halowy piłki nożnej i Turniej FIFA18

15 kwietnia 2018 r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Turniej piłki nożnej.

Wystąpią 24 zespoły, podzielone na grupy, w czasie samego Turnieju zaplanowano sporo atrakcji, nie zabraknie też licytacji bardzo atrakcyjnych przedmiotów głownie dla kibiców, przygotowany zostanie też piknik z poczęstunkiem z grilla.

Licytację zaplanowano na godz. 14:00, będzie można wylicytować m.in. koszulki Wisły Kraków z podpisami zawodników czy też piłkę z podpisem piłkarzy reprezentacji Polski w piłce nożnej m.in. z autografamiRoberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika, Kamila Grosickiego, czy też koszulki koszykarek Wisły Kraków.

W tym samym dniu, czyli 15 kwietnia, w Sali Widowiskowej CKSiT zorganizowany zostanie Turniej FIFA, jego niewątpliwą atrakcją będzie fakt, iż mecze play-off rozgrywane będą na wielkim ekranie Sali Widowiskowej, główną nagrodę stanowić będzie - Konsola PS4 Slim 500GB + Gra Uncharted 4 Kres Złodzieja. W Turnieju FIFA18 wystąpi 40 osób.

Warto zaznaczyć, że Turniej piłki nożnej i FIFA18 spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, zapisy zakończyły się w ciągu 48 godzin, a każdy z uczestników już wsparł Dominikę ponieważ wpisowe trafia na jej rehabilitację.

Organizatorami Turniejów „Gramy dla Dominiki” jest: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sklep EXGAMES, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, Niebieska ekipa.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy