Powstaje Towarzystwo Przyjaciół Bulowic. W niedziele spotkanie organizacyjne

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.03.2019 12:35, red
W niedzielę pierwsze spotkanie. Są chętni do działania?
Powstaje Towarzystwo Przyjaciół Bulowic. W niedziele spotkanie organizacyjne
O Bulowicach jest ostatnio głośno, głównie za sprawą filmu "Wilkołak", który kręcony był na tutejszym zamku, a których wchodzi właśnie na ekrany kin.


Ta blisko pięciotysięczna miejscowość w gminie Kęty w 2009 roku doczekała się monografii autorstwa wywodzącego się z tej miejscowości prof. Pawła Zięby.

Teraz w Bulowicach powstaje Towarzystwo Przyjaciół Bulowic. Grupa inicjatywna zaprasza mieszkańców na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę 31 marca o godz. 17.00 w sołtysówce (świetlicy) przy ul. Bielskiej 38.

- Towarzystwo Przyjaciół Bulowic to inicjatywa skierowana do Mieszkańców i domyślnie przez nich tworzona. Pragniemy uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności, działając w zakresie kultury, edukacji czy zachowania dziedzictwa historycznego. Chcemy zająć się popularyzacją wiedzy na temat Bulowic, zwłaszcza tej, związanej z historią miejscowości, m.in. poprzez organizację spotkań, wystaw, wydarzeń kulturalnych oraz działalność wydawniczą i internetową. Pragniemy służyć Mieszkańcom, pomagając np. w poszukiwaniu informacji o ich przodkach. Chcemy współpracować z istniejącymi stowarzyszeniami (OSP, LKS), a także z Radą Sołecką, szkołą oraz Gminą Kęty. Na nasze działania będziemy starali się pozyskiwać środki zewnętrzne. Podczas spotkania przedstawimy plany związane z funkcjonowaniem towarzystwa oraz kierunki jego rozwoju. Zachęcamy mieszkańców do dyskusji nad kształtem organizacji - informują inicjatorzy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy