Polska Orkiestra Muzyki Filmowej i Beata Kozidrak w niedzielę wystąpią na wadowickim rynku

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.10.2018 14:00, PG
A to wszystko by uczcić jubileusz 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Polska Orkiestra Muzyki Filmowej i Beata Kozidrak w niedzielę wystąpią na wadowickim rynku

W niedzielę (14.10.) o godzinie 19.00 na Placu Jana Pawła II w Wadowicach uczczony zostanie jubileusz 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uroczystym koncertem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod przewodnictwem Maestro Przemysława Piotra Pasternaka zorganizowanym przez urząd miejskim w Wadowicach.

Widzowie będą mieli okazję usłyszeć pięćdziesięcioosobowy Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, który perfekcyjnie zgra się z muzyką graną na żywo.

Gwiazdą wieczoru będzie królowa polskiej estrady, której nie trzeba nikomu przedstawiać - Beata Kozidrak. Aby podkreślić zamysł wydarzenia, wyświetlane zostaną materiały z całego okresu pontyfikatu Jana Pawła II. Wydarzenie poprowadzą Mister Polski Jakub Kucner oraz Karolina Zagodżoń.Warto wrócić pamięcią do czasu, w którym Karol Wojtyła został ogłoszony głową Kościoła. 16 października 1978 roku o godzinie 18.18 wierni zgromadzeni na Placu św. Piotra w Watykanie zobaczyli unoszący się biały dym, symbolizujący wybór nowego papieża. Mało kto spodziewał się, że wybrany zostanie Polak – Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II.

Jan Paweł II był przełomową postacią w historii Kościoła. W czasie swojego pontyfikatu przełamał wiele schematów. Pierwszy raz od 455 lat nowym papieżem nie został Włoch, lecz kapłan z Polski. Wiele osób obawiało się takiej zmiany, lecz znajomość aż 7 języków m.in. włoskiego, pomogła zdobyć Polakowi wielu zwolenników. Chciał być bliżej ludzi i pierwsze przemówienie wygłosił na stojąco, a nie jak jego poprzednicy – siedząc na tronie. Jan Paweł II nazwany został papieżem pielgrzymem. Odwiedził 129 krajów oraz był na wszystkich zamieszkanych kontynentach.


źródło: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy