Oskarowe filmy w kinie Centrum

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 01.03.2019 07:15, INFORMACJA PRASOWA
Już wkrótce na ekranie Kina Centrum w Wadowicach.
Oskarowe filmy w kinie Centrum

W nocy z 24 na 25 lutego, po raz 91. rozdane zostały najważniejsze nagrody przemysłu filmowego, przyznawane przed Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej czyli słynne Oscary.

W tym roku były one dla nas szczególnie emocjonujące, gdyż „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego otrzymała nominacje w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser oraz najlepsze zdjęcia. Dla rodzimego reżysera jak również dla Łukasza Żala - autora zdjęć, było to już kolejne wyróżnienie (mowa o „Idzie”). Mimo, że film nie otrzymał statuetki, sama nominacja była ogromnym sukcesem.

Wspomnianą „Zimną wojnę” jak i inne, oscarowe filmy będzie można obejrzeć w wadowickim kinie CENTRUM. Do 7 marca wyświetlany jest „Green book”, zdobywca 3 Oskarów za: najlepszy film, najlepszego aktora drugoplanowego oraz najlepszy scenariusz oryginalny. W przyszłym tygodniu, 6 marca w cyklu „środAwisko”, można będzie zobaczyć „Kafarnaum”, film nominowany w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. 15 marca w ramach nowego cyklu Kino Senior, wyświetlimy ponownie „Zimną wojnę”, a emisję poprzedzi prelekcja o latach 50-tych XX wieku.

Kolejne „Oskarowe” filmy prezentowane będą w kwietniu. „Romę”, która pokonała naszą Zimną wojnę będzie można zobaczyć 3 kwietnia. Następnie kino Centrum wyświetli Faworytę (Oskar dla najlepszej aktorki Olivii Colman) oraz na liczne prośby widzów ponownie na ekranie zobaczyć będzie można „Narodziny gwiazdy”, film nagrodzony za najlepszy utwór „Shallow”.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy