Niepodległość i prawa wyborcze kobiet

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.10.2018 12:30, INFORMACJA PRASOWA
Niepodległość i prawa wyborcze kobiet
We wtorek, 9 października 2018 roku, w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie z dr Barbarą Klich-Kluczewską pod tytułem "Prawa kobiet a ostatnie 100 lat polskiej historii".

W wykładzie połączonym z dyskusją udział wzięli seniorzy z kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także inne zainteresowane osoby. Historyczka przybliżyła uczestnikom problem walki o równość praw obu płci na ziemiach polskich, opowiedziała o okolicznościach nadania praw wyborczych kobietom w niepodległej Polsce roku 1918, czołowych polskich aktywistkach i aktywistach społeczno-politycznych, porównała sytuację polskich kobiet z kobietami w innych częściach Europy.

Poza akademickim wykładem były również fragmenty filmów, fotografie, elementy warsztatowe i żywa dyskusja z uczestnikami. Nie skupiano się tylko na początkach niepodległości, poruszano też czasy późniejsze, a uczestnicy odwoływali się do indywidualnych doświadczeń. W 2018 roku świętujemy setną rocznice nadania kobietom w Polsce praw wyborczych, w ramach tej rocznicy w Centrum kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii realizowany jest projekt "Historia jest kobietą". Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy