Monika Ślósarczyk ze swoją wystawą w wadowickiej bibliotece

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.08.2018 11:30, INFORMACJA PRASOWA
W centrum świata artystycznego malarki znajduje się człowiek.
Monika Ślósarczyk ze swoją wystawą w wadowickiej bibliotece

Intrygujące, barwne i nietuzinkowe – tak w skrócie można podsumować prace Moniki Ślósarczyk – artystki, która w piątek (03.08.) otworzyła swoją wystawę w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

Monika Ślósarczyk urodziła się w Bielsku- Białej, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. J. Szancenbacha, z aneksem w pracowni książki i typografii prof. R. Banaszewskiego.) Prócz malarstwa sztalugowego zajmuje się artystycznym wykończeniem wnętrz. Uczestniczyła w około 35 wystawach zbiorowych i 60 indywidualnych oraz licznych plenerach malarskich. Jej prace zdobią nie tylko wiele domów prywatnych, ale także restaurację „Wierzynek” w Krakowie, Willę Dycjusza w Krakowie (odtworzone freskiw Sali Kominkowej), etnochatę „Topolej” w Goleszowie i wiele innych miejsc.

W centrum świata artystycznego malarki znajduje się człowiek. Fascynacja nim i wnikliwa obiektywna obserwacja pozwala artystce odegrać wręcz rolę „reporterki”. Na prezentowanych obrazach widać wykształcony, specyficzny styl, niepoddający się modom, ale bardzo silnie osadzony we współczesnej estetyce. Twórczyni niechętnie mówi o sobie i swojej sztuce, ale swoimi obrazami znakomicie opowiada historie życia niejednego z nas.


Ekspozycję można podziwiać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 16 września.

Wstęp wolny!


[OBRAZ4]źródło WBP


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy