Mnóstwo wydarzeń podczas Kęckich Spotkań Polonijnych [PROGRAM]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.10.2016 14:00, ks
Już za nieco ponad tydzień odbędą się Kęckie Spotkania Polonijne, w ramach których zaplanowano wystawy, przegląd filmowy, recital Mietka Szcześniaka, koncerty i Jarmark Świętojański. Zobaczcie program..
Mnóstwo wydarzeń podczas Kęckich Spotkań Polonijnych [PROGRAM]

22 października o godz. 18.00 Dom Kultury w Kętach zaprasza na recital Mietka Szcześniaka - polskiego piosenkarza, kompozytora i autora tekstów, laureata wielu nagród świata muzyki, który współpracował z wieloma formacjami, od wielu lat jest także związany z nurtem muzyki chrześcijańskiej.

 

 

 

20 października w Domu Kultury w Kętach odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby Eugeniusza Molskiego pt.: Podróże z aniołem. Wystawa prezentowana będzie w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo w galerii dolnej Domu Kultury w Kętach do 9 listopada.

Eugeniusz Molski – ur. w Bagienicach k. Chorzel. Polski artysta współczesny, plastyk, ceramik. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom otrzymał w 1969 w malarstwie architektonicznym i ceramice.  Nauczyciel  ceramiki w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Od 2008r. Honorowy Ambasador Ziemi Wiśnickiej. Uprawia malarstwo ścienne, sztalugowe, ceramikę, rzeźbę. Brał udział w ponad 200 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2007 roku obchodził 40-letni jubileusz pracy twórczej. Posiada liczne prace w zbiorach kolekcjonerów krajowych i zagranicznych.

 

 

23 października o godz. 13.15 na kęckim Rynku rozpocznie się Jarmark Świętojański, który poprzedzony będzie sumą odpustową ku czci patrona miasta - św. Jana Kantego odprawioną w kościele pw. św. św. Małgorzaty i Katarzyny o godz. 12.00.

 

W programie Jarmarku Świętojańskiego znajdą się: koncert zespołu muzyki dawnej "Dziwoludy", występy laureatów konkursu muzycznego i zespołów polonijnych z Białorusi, Ukrainy i Rumunii - uczestników XIX MIędzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo, "Legendy o św. Janie Kantym miniatury teatralne w wykonaniu grupy "Bajdurki", pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Drengowe znad Górnej Odry" oraz Bielskiej Drużyny Najemnej Svanevit - pojedynki rycerskie, tańce średniowieczne, taniec ognia, pokazy kuglarzy, warsztaty i zabawy dla dzieci.

Podczas trwania Jarmarku będzie można odwiedzić stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze.

 

 

W dniach 20-23 października w Domu Kultury w Kętach w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo odbędzie się przegląd filmów o tematyce wiary i duchowości - Oikumene. Zaprezentowane zostaną filmy: Apostoł - 20.10., godz. 18.30, Bóg w Krakowie - 22.10., godz. 16.30, Sprawiedliwy - 23.10., godz. 18.00. Cena biletu na pojedynczy film - 10 zł, cena karnetu na 3 filmy - 15 zł.  

Apostoł - dramat prod Francja, reż. Cheyenne Carron, w roli gł. Fayçal  Safi, Brahim Tekfa, Salah Sassi

Akim, młody Francuz, syn, brat, wybrany do przejęcia roli imama we wspólnocie muzułmańskiej wiedzie spokojne życie, w które jednak powoli wkrada się zaciekawienie chrześcijaństwem. Co sprawiło, że jego życie zaczyna się zmieniać?

Bóg w Krakowie - film obyczajowy  prod. pol., reż. Dariusz Regucki roli gł. Kamilla Baar, Rafał Zawierucha, Karolina Chapko

Siedem epizodów opowiadających historię krakowian, które spaja św. Albert Chmielowski będący przewodnikiem widza.

Sprawiedliwy - dramat prod. pol, reż. Michał Szczerbic, w roli gł. Jacek Braciak,  Aleksandra Hamkało, Jan Wieczorkowski, Urszula Grabowska

Osierocona, sześcioletnia dziewczynka zaprzyjaźnia się z wiejskim dziwakiem. Łącząca ich więź pomoże im przetrwać wojnę.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Starybrat, 12.10.2016 19:16

@walet to jest porażające jak się to czyta. Z drugiej strony macie burmistrza z PSL-u i wszystko jasne.

walet, 12.10.2016 16:27

Forumkety.pl Ciekawa strona na temat Kęt i wielkiego skoku na kasę, stanowiska i przywileje obecnej ekipy.