Lipiec i sierpień pod znakiem festiwalów w Wadowicach. AVE Wadowice i Reggae Most

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.07.2018 10:20, PG

W lipcu chrześcijański festiwal a w sierpniu słynny już Reggae Most nad Skawą. Zobaczcie kto wystąpi.Lipiec i sierpień pod znakiem festiwalów w Wadowicach. AVE Wadowice i Reggae Most

AVE Wadowice to pierwszy festiwal muzyki chrześcijańskiej w rodzinnym mieście św. Jana Pawła II. Inspiracją dla tego wyjątkowego wydarzenia były Światowe Dni Młodzieży w Wadowicach – czas pełen radości i poczucia wspólnoty, który urząd miejski w Wadowicach chce przywołać ponownie w ostatni weekend lipca.

Na festiwalowej scenie usłyszycie znakomitych artystów z nurtu muzyki chrześcijańskiej, która łączy w sobie prawdziwą różnorodność stylów, gatunków i emocji.

Już w piątek (27.07.) wystąpią:

Godzina 18.30Chór Gospel Joy olśniewa profesjonalnym brzmieniem, wielką pasją, niespotykaną radością i energią. Chórowi towarzyszyć będzie znakomita solistka, prawdziwa gwiazda muzyki gospel zza oceanu, Beverly Minor.

Godzina 20.00Mate.O/ TU, TU to skrót od Totalne Uwielbienie, artysty nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami.

Sobotnia (28.07.) scena należeć będzie do:

Godzina 18.30Zespół Kana tworzą ludzie mieszkający w różnych miastach Ukrainy i należący do różnych kościołów, mający jednak ten sam cel – uwielbiać jedynego Boga. Ich muzyka to energetyczna mieszanka folku, popu i jazzu.

Godzina 20.00Trzecia Godzina Dnia to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. TGD ma wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z ich repertuaru korzysta wiele grup muzycznych, a "tegiedowe" psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.

Wstęp wolny.
Reggae Most to wadowicki festiwal odbywający się na Bulwarach nad Skawą, który od 15 lat cieszy się ogromną popularnością. Zyskał już renomę w całej Polsce.

- Staramy się propagować wyłącznie pozytywne wartości zawierające się w przekazie szeroko rozumianej kultury reggae. Łączymy w jednym miejscu ludzi z różnych środowisk dając tym samym możliwość zacieśniania więzi, dyskusji i wymiany poglądów. Spotkajmy się zatem w sierpniu nad Skawą i bawmy się wspólnie w duchu tolerancji i wzajemnego szacunku. - informują organizatorzy festiwalu.

Reggae Most odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia.

W czwartek (23.08.) organizatorzy czyli Wadowickie Centrum Kultury przygotowali kino plenerowe i film "Jesteś Bogiem". Wstęp wolny.

W piątek (24.08.) gwiazdami festiwalowymi będą: Breff Live Band, Pokahontaz, Bakshish oraz Grubson. Bilety w cenie 5 złotych. Będą także bardzo popularne w ostatnim czasie Food Trucki.

W trzeci dzień festiwalu, w sobotę (25.08.) zagrają Dubrising, Gooral, East West Rockers oraz Łąki Łan. Bilety w cenie 5 złotych.

Zdjęcie użytkownika Reggae Most.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy