Licealiści z Wadowity bezkonkurencyjni w 39. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.04.2019 08:20, INFORMACJA PRASOWA
Dominatorzy z „Wadowity” - publicyści i literaci z wadowickiego liceum bezkonkurencyjni w 39. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży.
Licealiści z Wadowity bezkonkurencyjni w 39. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży

Znakomicie zaprezentowali się w największej małopolskiej konfrontacji uzdolnionej artystycznie młodzieży licealiści z „Wadowity”, całkowicie zdominowując kategorię „literatura i dziennikarstwo”. 29 kwietnia b.r. na Gali Finałowej w krakowskim teatrze „Groteska” okazało się, że na dziewięć indywidualnych nagród i wyróżnień zdobyli pięć, w tym wszystkie w kategorii „dziennikarstwo”: Klara Zima nagrodę główną, Martyna Kudłacik i Łukasz Korzeniowski wyróżnienia.

Z kolei nagrodę główną w kategorii proza przyznano Sarze Piekut, zaś wyróżnienie Agnieszce Szemli. Krakowscy licealiści obronili się jedynie jako młodzi, obiecujący poeci (dla ścisłości – poetki z VIII i X LO).

To efekt systematycznej pracy i „łowienia talentów” już na progu edukacji w naszym liceum. Szczególnie ucieszyło mnie w tym roku, że wyłonieni spośród 114 autorów prac laureaci, to nie tylko moi „doświadczeni” dziennikarze ze szkolnego pisma „Peryskop” Łukasz i Martyna, ale także trzy młode damy z pierwszej od lat „mojej” własnej klasy humanistycznej, które na dodatek zgarnęły nagrody główne. To dodatkowa satysfakcja, że udało mi się dziewczęta namówić do pisania, a o ich talencie i zainteresowaniach dowiedziałem się np. podczas lekcji wychowawczej czy lektury długiego jak „małe opowiadanie” zadania domowego. Może to niemodne, co powiem, ale nadal mnie cieszy, po tylu już latach pracy z młodzieżą, kiedy mogę kogoś zainspirować, wspomóc, „otworzyć” nie tylko w ściśle naukowym wymiarze ich pobytu w liceum – powiedział, komentując wyniki konkursu, Henryk Odrozek, polonista z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy