Klub Podróżnika zaprasza na opowieści o Kubie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.04.2018 15:00, PG

O swoim zauroczeniu Kubą opowiedzą: Olga Wiśniowska i Karol Świerkot z redakcji „Dziennika Zachodniego".

Klub Podróżnika zaprasza na opowieści o Kubie

Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa" zaprasza na spotkanie z Olgą Wiśniowską i Karolem Świerkotem zatytułowane „Kuba zwyczajnie inaczej". Spotkanie odbędzie się w Klubie ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7 w poniedziałek 23 kwietnia 2018 o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Kuba z katalogów biur podróży niewiele ma wspólnego z tą, którą spotkamy na wąskich uliczkach Hawany, Santiago de Cuba czy Santa Clara, w kolonialnych kamienicach i na tętniących życiem placach. Dziś Kuba to egzotyczna mieszanka socjalizmu, kapitalizmu i tropikalnego klimatu, który co jakiś czas daje o sobie znać. O swoim zauroczeniu Kubą opowiedzą: Olga Wiśniowska i Karol Świerkot z redakcji „Dziennika Zachodniego".

W 14 dni przemierzyli ponad 2000 km, od upalnego Santiago de Cuba na południowym wschodzie wyspy, do górzystego Viñales na północnym zachodzie.

Oprowadzą nas uliczkami Hawany i powiedzą, dlaczego pachnie tu pieczonym prosiakiem, co mieszkańcy Cienfuegos świętują zamiast Trzech Króli oraz jak spędzają czas zwykli Kubańczycy.źródło: Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy