Film uczniów andrychowskiej Dwójki najlepszy w Polsce

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 15.05.2019 16:50, INFORMACJA PRASOWA
Film uczniów andrychowskiej Dwójki najlepszy w Polsce
Spot filmowy pt. „Pożar w szkole” przygotowany przez klasę VD ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie okazał się najlepszy w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Konkurs na spot filmowy adresowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zadaniem uczniów było przygotowanie scenariusza i nagranie dwuminutowego filmu dotyczącego zasad bezpiecznej ewakuacji w przypadku pożaru w szkole.

Uczniowie klasy VD wspólnie z rodzicami i wychowawcą Iwoną Bargiel przygotowali scenariusz, wykonali niezbędne rekwizyty i scenografię oraz zagrali w konkursowym spocie. Film w atrakcyjny i dowcipny sposób pokazuje, jak należy się zachowywać podczas pożaru w szkole oraz jak bezpiecznie opuścić płonący budynek. Utrzymany jest w konwencji kina niemego. Prace nad filmem trwały kilka tygodni, a zdjęcia wykonane zostały w budynku naszej szkoły w sobotę, 30 marca.

Nagrodą jest wycieczka ufundowana przez Komendę Główną PSP. Symbolicznego wręczenia nagrody dokonają przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z filmowego planu.

Film do obejrzenia na kanale Youtube Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej


fot. zielonakropka.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy