Dwieście osób pobiegło dla chorej na białaczkę Natalki

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 12.02.2019 10:25, PG
Dwieście osób pobiegło dla chorej na białaczkę Natalki

W sobotę (09.02.) w Mucharzu blisko dwieście osób wzięło udział w charytatywnym biegu dla Natalki.

Zaawansowani biegli na dystansie 5 kilometrów, mniej doświadczeni pokonywali trzy kilometry. Wśród uczestników była wójt Mucharza Renata Galara. Spora grupa maszerowała z kijkami w dłoniach. Rozgrzewkę przed zawodami poprowadziła Marta Czechowicz (radna Mucharza) znana z udziału w wielu zawodach z cyklu runmageddon.

Na uczestników w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu czekał ciepły posiłek, łakocie oraz upominki od organizatorów. W akcję zaangażowało się wiele stowarzyszeń, firm oraz osób prywatnych.

W niedzielę (10.02.) gminnym ośrodku kultury i czytelnictwa w Mucharzu tętnił głośną muzyką, licznych gości bawili aktorzy Teatru Bajdurek z Rabki, wystąpił Łukasz Madej (uczestnik programu The Voice of Poland), zespoły muzyczne – Soultaker, Hak i Przyjaciele oraz Zbyrcoki. Rozrabiali zbójnicy, strażacy uczyli jak należy postępować z niebezpiecznym ogniem, można było zwiedzić Mucharz dorożką.Natalia w sierpniu skończyła 4 latka. Pod koniec wakacji tego roku rodzice zrobili jej podstawowe badanie krwi czyli morfologię. Zaniepokoił ich brak apetytu u Natalki, apatia, na całym ciele pojawiły się u niej siniaki oraz wybroczyny. Podejrzewali że może mieć anemię.

Dzień, kiedy odebrali wyniki z sugestią, by natychmiast udać się do szpitala zapamiętają do końca swoich dni. Diagnoza w szpitalu brzmiała jak zły sen: Ostra białaczka limfoblastyczna o najwyższym stopniu ryzyka.

Pierwszy etap leczenia to podawanie sterydów, przetaczanie krwi, chemioterapia. Skutki uboczne leczenia są wyniszczające dla organizmu Natalii. Wypadły jej włosy, straciła apetyt, wewnętrzne organy zostały uszkodzone. Każdego dnia towarzyszy jej ból. Wskutek braku odporności Natalka ciągle przebywa w izolatce, zamknięta w czterech ścianach szpitalnej sali. Miewa także okresy buntu wobec tej śmiertelnej choroby, objawiające się częstymi napadami płaczu, krzyku oraz złości.

Przed Nią jeszcze długa droga do pomyślnego zakończenia leczenia. Białaczka jest chorobą nieprzewidywalną, być może w grę będzie wchodził przeszczep lub radioterapia. Będą potrzebne środki na lekarstwa i rehabilitację . Ponadto choroba Natalki wiąże się z kosztami dojazdu do szpitala, pobytu w nim oraz zakupu środków pielęgnacyjnych. Wszystko to razem wzięte przewyższa możliwości finansowe rodziny.

Jeśli chcesz pomóc Natalce, link do zbiórki: Aktywuj dobro dla Natalki!

Pobiegną i zagrają dla Natalki chorej na białaczkę

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mieszkaniec2, 12.02.2019 19:04

Dlaczego takie bzdury nie są blokowane idź się człowieku kształcić... Szczepionki ich skład jest jawny nie niszczą zdrowia nikomu chyba że wolisz żeby dzieci umierał na choroby, które były ponad 50 lat temu. A białaczka bierze się z czego innego weź sobie poczytaj a nie płeć bzdur, że to wieś nie znaczy że wszyscy mają jedną szkołę skończona...

aleocochodzi, 12.02.2019 12:06

Szczepionki potrafią zniszczyć zdrowie najsilniejszego dziecka. Obecnie jest wiele przypadków zapalenia mózgu i śpiączki po szczepieniu przeciwko pneumokokom.