Dożynki gminne, koncert i oficjalne otwarcie nowego basenu w Andrychowie [VIDEO, FOTO]

, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, Wiadomości, 24.08.2019 17:50, DK
Imprezowa sobota w Andrychowie.
Dożynki gminne, koncert i oficjalne otwarcie nowego basenu w Andrychowie [VIDEO, FOTO]
Po latach przerwy dożynki gminne wróciły do Andrychowa. Tym razem sytuacja była wyjątkowa – przy okazji uroczystości z okazji Święta Plonów zorganizowano bowiem dużą imprezę plenerową „Andrychowskie Babie Lato”, która odbyła się w nietypowym miejscu – na parkingu przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie, obok nowego basenu krytego. Jednocześnie podczas imprezy dokonano oficjalnej inauguracji andrychowskiego basenu. Pierwszą kąpiel zaliczył gospodarz gminy, burmistrz Tomasz Żak.


Mieszkańcy mogli zwiedzić basen, ale teraz nastąpi tydzień przerwy. Udostępnienie basenu mieszkańcom nastąpi 2 września. Od tego dnia basen kryty będzie już czynny codziennie.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się w południe od mszy św. dożynkowej w kościele w Roczynach. Potem uczestniczy przejechali na ulicę Włókniarzy w Andrychowie. Z parkingu przy Tesco na parking przy basenie wszyscy przeszli w korowodzie dożynkowym.

Potem nadszedł czas na zabawę. Na scenie wystąpiła góralska kapela „Baciary”, a następnie zainaugurowano działalność basenu. Basen poświęcił proboszcz parafii św. Stanisława ks. Jan Figura.

Zabawa przed basenem potrwa do wieczora.

Zobaczcie zdjęcie i video z imprezy
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bogdan, 06.09.2019 09:18

Pytanie jaki jest koszt wymiany wody ile litrow tam wchodzi kto to bedzie pokrywał

beskidmaly, 26.08.2019 19:16

"Kaczor" ja pisze prawde a nie hejtuje tak jak Budyn ,Madzia i Ty i jeszcze paru byłem na otwarciu widzialem ile ludzi weszlo na basen od 17 do 19 i wiem jaka to byla "garstka". Co do dotacji na basen to zalatwial ja także słynny andrychowski poseł ktory nie zalatwil przez 14 lat nic dla miasta w ktorym mieszka i bylbym zdziwiony gdyby zalatwil dotacje.

kaczor, 26.08.2019 18:36

brawo beskidmaly i ",,**,," czyli nasza farma trolli - kłamstw i plucia po andrychowianach. ps. klakierzy zapomnieli jak zaklinali się że najzdolniejszy burmistrz Tomasz Żak zdobędzie nawet 40 procent dotacji na basen? Tak, tak wiemy - Żydzi, masoni, cykliści, pisowcy, Kobielus wszyscy winni temu że jej nie ma. Tylko nie Zak - taka bajkę klakierzy sprzedają a kto nie wierzy temu proponują "sznur i drzewo"

",,**,,", 26.08.2019 17:03

[email protected]@@ szkoda ze Pan Bucek nie dol ci rozumu hej, do budy psie, hau hau hau.

",,**,,", 26.08.2019 17:01

[email protected] jak nie bylas na otwarciu to zamknij jape i nie pisz bzdur ze byla garstka ludzi. Żal Ci dupe ściska jaki piekny basen przeciwko ktoremu glosowal kobielus!!!!!!! Czemu go tam nie bylo bo bylby wygwizdany za swoje glosowania i nierobstwo!!!!! Ktos mu dał cynk...kobielusie gdzie te lokalne drogi, gdzie całodobowa opieka zdrowotna,gdzie żłobki,gdzie domy seniora????? Burmistrz Zak juz przygotowywuje budowę hali sportowej,a [email protected] z [email protected] szczeka hau hau hau hau, żal dupe sciska,hau hau hau.

beskidmaly, 26.08.2019 11:54

To i tak Madziu szczescie ze ciebie nie wybrali za radna .Ja wiem ze krytyka wszystkiego i wszystkich jest Twoja domena ale co zrobic widocznie taki charakter i tak musi byc. Koncert był przed otwarciem basenu a zwiedzanie było po otwarciu , po poswieceniu od 17.00 do 19.00 ale Ciebie nie było bo ty nie umiesz cie cieszyc umiesz tylko krytykować.

budyn77, 26.08.2019 11:35

Gdzie obwodnice wójcie Zak?!

madzia, 26.08.2019 08:03

Szkoda tez że basen otwarto żeby go zamknąć i ze ludzie od znajomych dowiadują się jakie są ceny bo oficjalnie nie udało się. Podsumowując, super idea ale wykonanie kiepskie. Myślę że gdyby chodziło o prywatne pieniądze niektórzy inaczej by podchodzili do sprawy.

madzia, 26.08.2019 08:00

Ważne że basen jest. Szkoda że zamiast koło 10 milionów kosztował koło 30 mln. Szkoda że wbrew zapowiedziom naszych władz czy mediów z nimi związanych nie ma żadnej dotacji a miało być do 40 proc. Szkoda że w takiej sytuacji niektórzy atakują wszystkich dookoła: PiS, cyklistów, masonów etc a na siebie nie spojrzą.

madzia, 26.08.2019 07:58

Panie z koła gospodyń wiejskich mówią że na korowodzie i samym otwarciu basenu była garstka ludzi niezwiązanych z organizacją czy zaproszonych. Przyszli ludzie dopiero na koncert. Bardziej wierzę tym paniom niż opłacanym klakierom. Ale to drobnostka.

abcabc, 26.08.2019 06:30

pisiory nie pomogły a przyszły się grzać przy sukcesie burmistrza Tomasza Żaka mało ludzie????? haha co canajmniej 3 tysiące osób było na imprezie

kaczor, 25.08.2019 21:36

skok do wody włodarza - to tradycja. Ani dobra ani zła. Robi tak wielu. Szkoda tylko że na filmie jaki widziałem - garstka ludzi była na tym otwarciu. Ale wolno kraj,ludzie widać wybrali obiad albo zakupy. atak zalkolandii na tych którzy śmią przypominać obietnice czy śmią zapytać po co otwierać coś żeby zaraz zamknąć (propozycja dla takich osób - sznur i drzewa ) to DNO. ale pokazuje kim trolle z zalkoandii są.

kaczor, 25.08.2019 21:30

Cena za basen koło trzykrotnie wyższa niż mówiono na początku tej historii. Fakt że basen otwarto po to żeby go na tydzień zamknąć - hmm - oryginalny. Ktoś zna ceny za wejście? Czy tej info oszczędzono ludziom?

mark7, 25.08.2019 21:02

Witam Kalafiorze !!! Wydawało mi się że już przekroczyłeś średnią krajową. Jak widzę jeszcze nie. To i dobrze. Jak widzę znasz mnie. Czy nie jesteś tym któremu dałem piątaka na zbuka , będąc w zeszłym tygodniu w Andrychowie?Nie mam pewności i może się mylę. Ciekawe jest to że występujesz w roli mecenasa lub obrońcy . Czyli mam rozumieć ze Twoje możliwości są znacznie szersze od poziomu owej niewiasty. To też dobrze, ponieważ zawsze lepiej rozmawiać z osoba bardziej kumatą. Czy chcesz mi coś powiedzieć o czymś czego nie wiem? A może tak tylko zahaczyłeś by rozpocząć pogawędkę? Nie marnuj mojego czasu , ponieważ takich jak Ty mam wokół siebie. I nie wydaje mi się bym miał z nimi rozmawiać na takie tematy.

kalafior, 25.08.2019 20:26

@mark7 Tak Ty za to jesteś bardzo elokwentny z tej swojej Holandii.Posługiwanie się językiem ojczystym też pewnie jest niezbędne podczas pracy w kraju tulipanów i wiatraków.A tego Twojego bełkotu to czytać się nie da ,dobrze że większość takich pospolitych ludzi jak Ty ,wyjechało z tego kraju.

mark7, 25.08.2019 19:58

Szanowna Pani Madziu! Po pierwsze proszę opanować emocje. Wpływają one znacząco na poziom Pani opinii. A są one chaotyczne,składniowo wątpliwe itd. Po pierwsze proponuję zapoznać się z literalnym znaczeniem słowa hejt. Wtedy pewnie Pani wątpliwości zostaną w większości rozwiane. ... Nie rozumiem słowa " żalkolandia" Chodziło chyba o żakolandię , słowo powstałe by określić grupę lub osoby popierające Burmistrza Żaka? Pani bełkot nie powoduje zainteresowania , lecz śmiech w sieci. Nieumyślnie , tak mi się wydaje przedstawia się Pani jako osoba mało elokwentna z dużymi brakami w posługiwaniu się językiem ojczystym . Lub świadomie , by podkreślić swą pospolitość lub wręcz beznadziejność tak w tym systemie dobrej zmiany pożądaną. Nie ukrywam , dobrze Panią czytać wiedząc jednocześnie że w historii świata głupota miała swe apogea lecz trwały zawsze krótko. Pozdrawiam i życzę dobrej nocy. Proszę nie zapomnieć o paciorku. Wiem że to nie moja sprawa , ale moja dbałość o innych nakazuje mi to.

madzia, 25.08.2019 17:57

Co do tych co hejtuja pana Kobielusa i każdemu kto pyta o wielki wzrost ceny basenu albo dziwi się ze można coś otworzyć z fetą żeby zaraz zamknąć na tydzień, proponują sznur i drzewo to mam nadzieję że bezkarność tych wulgarnych klakierów tzw.zalkolandii proponujących andrychowianom sznur i drzewo skończy się. A jak już skończy się to dowiemy się kto i ile tym klakierów zalkolandii płacił.

madzia, 25.08.2019 17:53

Miastem zadbanym? Chyba tam gdzie aktualnie Burmistrz ma coś otworzyć:) spójrzmy na staw i niekończące się kłopoty z nim.

mark7, 25.08.2019 15:49

Andrychów staje się miasteczkiem zadbanym i przyciągającym wzrok. Mieszkając tam na co dzień ,wiele aspektów zmian nam umyka. Inaczej jest gdy odwiedzamy to miejsce rzadko. Wtedy zmiany są widoczne i cieszą oczy. Tak jest w moim przypadku. A mieszanie polityki, lub przedstawicieli różnych opcji do tego co dzieje się w Andrychowie jest głupie. Burmistrz sprawuje swój urząd nie najgorzej i trzeba być nie lada szują by tę pracę oceniać negatywnie. Choć jak wiemy z własnych doświadczeń, ktoś kto chce istnieć w sieci , pisze cokolwiek , często bezmyślnie. Oczekując aplauzu jemu podobnych intelektualnych mocarzy. Jest to zależność podobna do poczucia estetyki. Jeden ją posiada , a drugi nie. Co by nie powiedzieć ,Andrychów pięknieje !!!! Pozdrawiam!!

mark7, 25.08.2019 15:41

Andrychów staje się miasteczkiem zadbanym i przyciągającym wzrok. Mieszkając tam na co dzień ,wiele aspektów zmian nam umyka. Inaczej jest gdy odwiedzamy to miejsce rzadko. Wtedy zmiany są widoczne i cieszą oczy. Tak jest w moim przypadku. A mieszanie polityki, lub przedstawicieli różnych opcji do tego co dzieje się w Andrychowie jest głupie. Burmistrz sprawuje swój urząd nie najgorzej i trzeba być nie lada szują by tę pracę oceniać negatywnie. Choć jak wiemy z własnych doświadczeń, ktoś kto chce istnieć w sieci , pisze cokolwiek , często bezmyślnie. Oczekując aplauzu jemu podobnych intelektualnych mocarzy. Jest to zależność podobna do poczucia estetyki. Jeden ją posiada , a drugi nie. Co by nie powiedzieć ,Andrychów pięknieje !!!! Pozdrawiam!!

",,**,,", 25.08.2019 14:58

[email protected] nie rób buca z siebie!!!!! [email protected] zal dupe Ci ściska,ze kolejna obietnica dotrzymana!!!!!! Nowa ulica, nowe autobusy,nowy basen i tak mozna wymieniać i punktowac. A szczekaczy typu budyn i gregory przypiąć do budy!!!!!!!!!!!!

gregory, 25.08.2019 14:12

Basen z fetą otwarty, ale zaraz potem zamknięty na tydzień. Bez komentarza. Jak jak to że ludzie nie wiedzą dalej jakie będą ceny. Wiadomo tych co za darmo w blasku fleszy się kąpali to może nie obchodzic ale andrychowian tu mieszkających tak.

gregory, 25.08.2019 14:10

Tomek, widzę że sztuczny uśmiech zrzucony... Dotacji w normalnym świecie się nie załatwia, tylko przygotowuje dobrze wniosek. O dotacje starały się władze gminy ( obiecywano nam nawet do 40 proc kosztów) rządząbej sam najlepiej wiesz przez kogo. I nic. Wniosek na 3 i pół miliona (gdzie tam do 40 proc) przepadł że względów formalnych. Niestety, nie wystarczał ani uśmiech ani propaganda sukcesu.

budyn77, 25.08.2019 12:17

Będzie w basenie ciepła woda i ogrzewanie w zimie?

Sumiarz, 25.08.2019 11:28

Obecność p. Polaka zbędna.

tomekx, 25.08.2019 08:18

A Polak to tam robi????Kampanię wyborczą?A dotacji na basen nie załatwił

Keson, 25.08.2019 07:15

Ludzie dzielą się na pogodnych i wiecznie niezadowolonych. Tym drugim współczuje.

xpek, 24.08.2019 20:55

pisiorry skakanie burmistrza do basunu to tradycja przy otwarciach basenów.to wasz problem że wierzycie w jakiegoś bezdzietnego kawalera który nie potrafi pływać a jego jedynym przyjacielem jest jakiś kot

Marti, 24.08.2019 20:08

To jakas porażka baciary grały ale naglosnienie do bani a pomysł z skakaniem w ubraniu to moim zdaniem chory pomysl moim zdaniem niech splacom kredyt a potem podpisują

qwas82, 24.08.2019 19:29

A teraz pewnie tak samo jak po Łęcznej Sanpied zamknie basen bo był skok w ubraniu.

kukus, 24.08.2019 19:23

Nie ma co gadać takiego DOBREGO Burmistrza dawno nie będziemy mieć!!!!!

gregory, 24.08.2019 18:44

Basen otwarto żeby od jutra go zamknąć na tydzień???? Takie otwarcie to tylko w Andrychowie ????

Keson, 24.08.2019 17:14

Brawko Tomek