Dni Otwarte po śląsku w firmie Łysoń

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.07.2018 10:05, INFORMACJA PRASOWA
Ciekawe wydarzenie dla miłośników pszczelarstwa, ale nie tylko.
Dni Otwarte po śląsku w firmie Łysoń
Dni Otwarte ŁYSOŃ 2018 to spotkanie pszczelarzy organizowane co dwa lata w siedzibie firmy w Kleczy Dolnej. Impreza skupia tysiące pszczelarzy z Polski, krajów ościennych oraz zagranicznych dystrybutorów z całego świata. Atutem imprezy są profesjonalne wykłady i prelekcje największych autorytetów naukowych polskiego świata pszczelarskiego. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będzie folklor śląski. Gwiazda główna wydarzenia - Kabaret Masztalscy - równocześnie poprowadzi imprezę uzupełniając całość o liczne gagi i konkursy.

Na scenie głównej wystąpią również: zespól Jorgusie kultywujący tradycję żywiołowej śląskiej biesiady, zespół wokalny Karolinki czyli duch i tradycja Górnego Śląska - w romantycznym a także humorystycznym wydaniu, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW z programem śląskim, a także Orkiestra Dęta z Kleczy Dolnej i Szkolny Zespół Pieśni i Tańca działający przy Zespole Szkół – Sułkowice – Bolęcina. W ramach dodatkowych atrakcji imprezy m. in. tworzenie rzeźb z miodowej czekolady, pokaz tworzenia trufli, czekolad, pralin; w wykonaniu Marcina Surdyka (Laureat Mistrzostw Polski), miodowo-czekoladowe degustacje, zabiegi pielęgnacyjne z użyciem miodowych kosmetyków a także zlot świetnie zaopatrzonych śląskich Food-Trucków. Impreza ma również charakter targów branżowych, przygotowano liczne stoiska wystawców.Dodatkowo podczas Dni Otwartych 2018, w historycznych podziemiach z 1910 r., znajdujących się na terenie Firmy ŁYSOŃ otwarte zostanie pierwsze w Polsce Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Apilandia. Apilandia to jedyne stacjonarne miejsce w Polsce, gdzie w tak profesjonalny sposób promowany będzie temat pszczół i pszczelarstwa; w niesamowity sposób połączono tutaj ze sobą historię i nowoczesność; tradycję i innowację. Urządzenia pszczelarskie oraz metody ich produkcji, a przede wszystkim pszczoła i jej życie zostaną przedstawione za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych.


Zwiedzanie Apilandii to kilka odrębnych etapów:
- pierwszy etap pozwoli na poznanie znaczenia i roli pszczół dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin oraz zwierząt. Przedstawiona zostanie rola pszczelarza w opiece nad pszczołami oraz ukazane zostaną też możliwości działań, jakie może podjąć każdy z nas, aby pomóc pszczołom.
- w drugim etapie przygody poznamy tajniki zawodu, a także wcielimy się osobiście w życie pszczelarza; każdy uczestnik będzie miał możliwość nie tylko poznać narzędzia pracy pszczelarza, ale również samodzielnie wykonać jego obowiązki, korzystając z interaktywnych przyborów wykorzystywanych przez bartników.
- trzeci etap zwiedzania podziemi obfituje w barwne obrazy i niezwykłe pokazy multimedialne, dzięki którym ukazane zostaną sekrety z życia pszczół i ich zachowań, zarówno w ulu, jak i poza nim. W sposób szczególny przybliżona zostanie tutaj praca pszczoły miodnej. Zwiedzający poznają tajniki powstawania miodu, a także dowiedzą się co jeszcze do zaoferowania ma Apis mellifera (łac. pszczoła miodna) człowiekowi.

Po wyjściu z podziemi ekspozycyjnych na odwiedzających czekać będzie nowoczesna i wzorowo wyposażona pasieka, która umożliwi zwiedzającym spacer wśród uli i zaznajomienie się z gatunkami roślin miododajnych.

Po opuszczeniu Apilandii może się okazać, że Twoja własna przygoda z pszczołami dopiero się zaczyna!

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy