Depresja to nie zwykły smutek. Ciekawa wystawa

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.05.2019 10:12, PG
W andrychowskim magistracie można dowiedzieć się podstawowych informacji na temat depresji.
Depresja to nie zwykły smutek. Ciekawa wystawa

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny zorganizował w urzędzie wystawę edukacyjną na temat depresji. Na korytarzach urzędu miejskiego można zobaczyć prace wykonane podczas terapii zajęciowych oraz opisy dotyczące takich tematów jak: czym jest depresja, jakie ma objawy i jak się ją leczy.

Depresja jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. W przeciwieństwie do zwykłego smutku, który zdarza się każdemu, depresja jest stanem chorobowym. Charakteryzuje się występowaniem trwającego dłużej niż dwa tygodnie, obniżonego nastroju przez większą część dnia, poczuciem braku odczuwania przyjemności z rzeczy i czynności, które do tej pory sprawiały radość, większą męczliwością oraz wyraźną wyraźną utratą zainteresowań. Symptomy te zaburzają codzienne funkcjonowanie i często są zauważalne przez inne osoby. Szacuje się, że 1 osoba na 7 doświadczy w ciągu życia depresji.

Na depresję choruje około 1,2 - 1,5 mln Polaków. Zaburzenia depresyjne mogą wystąpić w każdym okresie życia, jednak najczęściej diagnozuje się je u osób między 20 a 40 rokiem życia.

Ekspozycję można oglądać do 15 maja w godzinach pracy magistratu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy