Daria Zawiałow, Halina Kunicka, Gala Wiedeńska, Beskidzki Festiwal Tańca - lutowe imprezy w okolicy

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.02.2019 10:15, PG
Luty w miastach obfituje w pełne wzruszeń kameralne koncerty, spektakle teatralne a także festiwale tańca. Sprawdźcie, na co warto wybrać się lutym do Andrychowa, Wadowic i Kęt.
Daria Zawiałow, Halina Kunicka, Gala Wiedeńska, Beskidzki Festiwal Tańca - lutowe imprezy w okolicy

ANDRYCHÓW

W niedzielę (10.02) już po raz 24 w miejskim domu kultury w Andrychowie odbędzie się Wieczór Austriacki – Orchestra & Ballet.

Będzie to wielka Gala Wiedeńska w wykonaniu 40-osobowego zespołu artystów najlepszych z najlepszych:

Royal Vienna Orchestra – 25-osobowa orkiestra

Aleksandr Dragan – dyrygent

Natalia Kughar – mezzosopran koloraturowy

Anna Nosowa – sopran koloraturowy

Yuri Hadezki – baryton

Olek Lanovyi – tenor

Soliści Kiyev Modern Ballet

Cieszące się niesłabnącą popularnością kompozycje Straussów w połączeniu z eksplozją fantastycznych głosów z największych scen świata przeniosą widzów do eleganckiego Wiednia gdzie niezmiennie od stuleci wita się hucznie Nowy Rok.Z kolei w sobotę (16.02.) o godz. 18:00 odbędzie się Koncert Haliny Kunickiej w towarzystwie Jerzego Derfla.
WADOWICE

Tradycyjnie co roku specjalnym koncertem wadowickie centrum kultury dziękuje wszystkim sponsorom i partnerom za pomoc przyznając tytuły „Dobrodziej Kultury” oraz „Przyjaciel Kultury”. W tym roku muzyczną gwiazdą spotkania będzie Darii Zawiałow. Koncert odbędzie się 8 lutego o godzinie 19:00 w sali teatralnej WCK. Bilety w cenie 50 zł - przedsprzedaż, 60 zł - w dniu koncertu do zakupu w sekretariacie WCK, kasie Kina "Centrum" oraz poprzez stronę internetową WCK.W piątek (15.02.) o godz. 19:00 w sali kameralnej wadowickiego centrum kultury odbędzie się koncert gitarowy „Zurich Youth Guitar Ensemble” z konserwatorium w Zurychu pod dyrekcją Jensa Stibala.KĘTY

W sobotę (16.02.) grupa teatralna Antrakt wystawi spektakl wg scenariusza Bożeny Kupis-Kucharskiej oraz w reżyserii Grupy Antrakt. Jeżeli chcesz się z nami porwać w świat ciągłego śmiechu koniecznie przyjdź na premierę, która odbędzie się 16.02.2019 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach.- informują organizatorzy.

Grupa teatralna Antrakt zaprasza na pełen tajemnic spektakl


W niedzielę (17.02.) w kęckim domu kultury odbędzie się „Bajkowy koncert Magdaleny Wasylik”.Z kolei we wtorek (19.02.) o godz. 17:00 w domu kultury w Kętach będzie miał miejsce wernisaż lalek „Mała lalka – Wielka gwiazda” Anity Michalovskiej. Pod takim tytułem skrywa się kolekcja ponad 350 lalek ubranych w miniaturowe stroje. Wystawa ukazuje niebanalne zestawianie tkanin, faktur i kolorów w połączeniu z wykrojami pomniejszonymi do skali lalek. Takie zestawienie ujmuje nie tylko precyzją wykonania, ale również odsłania tajniki miniaturowego krawiectwa.W dniach 23-24 luty tradycyjnie w hali sportowej ośrodka sportu i rekreacji w Kętach odbędzie się VI Beskidzki Festiwal Tańca. W ramach tej dwudniowej imprezy odbędą się turnieje prezentujące dwa odmienne kierunki taneczne: Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i Przegląd Tańca Nowoczesnego. Na parkiecie będzie można obejrzeć zarówno tańce standardowe jak i latynoamerykańskie oraz nowoczesne: hip-hop, show-dance, jazz. Cyklicznie organizowany do tej pory konkurs taneczny, poszerzony o nowe formy, zajmuje ważną pozycję w kalendarzu imprez ponadregionalnych i jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie dla licznych grup tanecznych działających w środowisku lokalnym.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy