Cykliści z Przeciszowa dbają o bezpieczeństwo uczniów

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 15.10.2018 10:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Na powitanie jesieni Cykliści wraz z uczniami klasy VII wyruszyli na wspólną wycieczkę rowerową. Celem i zadaniem przedsięwzięcia była promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Doliny Karpia.
Cykliści z Przeciszowa dbają o bezpieczeństwo uczniów

Wszyscy uczestnicy wyruszyli na trasę w kaskach i kamizelkach odblaskowych. Koordynatorem wyprawy był Pan Jan Kajdas – pomysłodawca projektu „Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem przedsięwzięcia były spotkania dla lokalnej społeczności promujących dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Doliny Karpia.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Cała trasa przebiegała szlakiem Doliny Karpia. W trakcie wycieczki dotarliśmy do pasieki pszczelarza Pana Zygmunta Kurzak, który opowiadał o życiu pszczół oraz jak pozyskiwać miód. Po prelekcji odbyła się degustacja Podążając szlakiem Natura 2000, a potem uczestnicy podziwiali unikatowe ptactwo, wysłuchali prelekcji przedstawicieli ornitologów z Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego z Bielska –Białej. Uczestnicy dzięki lunecie i lornetce mogli z bliska obserwować życie ptactwa wodnego.

- Następnie udaliśmy się do Zatora, gdzie w Lolly Polly mogliśmy zapoznać się produkcją krówki zatorskiej oraz samodzielnie tworzyć kształt cukierka. Po słodkich warsztatach udaliśmy się do miejscowości Las , gdzie organizatorzy przygotowali smaczne prażone . tam tez spotkaliśmy grupę rajdu rowerowego z Piotrowic. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał elementy odblaskowe. Tego typu działania przyczyniają się nie tylko do integracji międzypokoleniowej , poznawania obszarów Natura 2000 w naszej okolicy ale również bezpiecznego poruszania się po drodze - informują organizatorzy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy