Co ze słynną Basztą?

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.01.2014 16:30, (red)
Od kilku miesięcy klub jest zamknięty, ale podobno ma się to zmienić.
Co ze słynną Basztą?

Przez wiele lat zlokalizowany w andrychowskim zamku Klub pod Basztą czynny był codziennie, a działał w strukturach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Za kadencji obecnych władz doszło do małej rewolucji: Baszta została wyłączona z CKiW, które przestało dopłacać do tego lokalu. Niektórzy radni lokalnego PiS do dziś mają pretensje do burmistrza Tomasza Żaka o to, że - ich zdaniem - zniszczył prężnie działający klub.


Basztowe pomieszczenia w zamku zostały wynajęte Andrychowskiemu Stowarzyszeniu Twórców Kultury (ASTeK). To było wiosną 2012 roku. Stowarzyszenie płaciło czynsz do kasy gminy.


Nowa Baszta - oficjalnie Klubokawiarnia Baszta - działała przez jakiś czas bardzo prężnie. Regularnie odbywały się w niej warsztaty i koncerty. Ale od kilku miesięcy w Baszcie nic się nie dzieje.


- To kiedyś prężnie działające miejsce, a teraz niszczeje. W zimie pewnie nawet nie ogrzewają pomieszczeń i na ścianach pojawi się grzyb! - mówi nam jeden z mieszkańców Andrychowa.


Obecnie trudno ustalić kto tak naprawdę w Baszcie rządzi, gdzie jest gospodarz tego miejsca, dlaczego Baszta nie działa i czy będzie jeszcze kiedyś działać. Zapanowała cisza. Może burmistrz coś wie?


- Z tego co mi wiadomo były tak jakieś problemy, ale mamy zapewnienie od wynajmującego, że wkrótce Baszta zostanie ponownie uruchomiona – mówi T. Żak. Dodaje, że ciągle ważna jest zawarta z gminą umowa na wynajem tego miejsca. Gmina ściągała ostatnio zaległości czynszowe za wynajem lokalu.

Klub w nieco zmienionej formule prawdopodobnie wystartuje ponownie w najbliższych miesiącach, ale nie udało nam się tego potwierdzić u gospodarza tego miejsca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

krisu78, 24.01.2014 13:28

"dla mnie ważne jest czy burmistrz któremu zaufałam dotrzymuje słowa i mówi prawdę. jak kłamie i ma gdzieś składane obietnice to jestem bardzo zawiedziona." dokładnie andrychowianko. żadne kłamstwa propagandy nie zmienią rzeczywistości.

asquit, 24.01.2014 13:27

ludzie są wkurzeni? pare internetowych troli + Kubień i to wszystko.może jeszcze do końca kadencji zmienią nastawienie ;;) Dobra, pa uciekam

krisu78, 24.01.2014 13:26

to jak kłamie i manipuluje asquit tylko utwierdza mnie w przekonaniu że żaka trzeba zwolnić z obowiązków burmistrza inne gminy nawet w okolicy jakoś potrafiły rozwijać się mimo kryzysu. i to bez 2 wiceburmistrzów. W Andrychowie mamy niespełnione obietnice, pojękowania propagandy i wesołe wycieczki ludzi władzy do bankomatów co miesiąc. Pensja za pojękiwanie, manipulowanie i obsesyjne wpisy w internecie w końcu się należy.

kaczor, 24.01.2014 13:19

jak wielokrotnie pisali ludzie. poziom chamstwa propagandy poraża. 1 za rządów żaka też były brane kredyty. Zapytaj pani skarbnik asqiut jak nie wierzysz. 2. kryzys nie zaczął się od jesieni 2010 roku. były wcześniej. trzeba było nie obiecywać gruszek na wierzbie to ludzie nie byliby tak wściekli. 3. na całe szczęście mimo kryzysu staczało żakowi na wypłacanie przez 2,5 roku pensji wiceburmistrzom Itd. itd. można by całe życie stracić na prostowanie kłamstw i manipulacji propagandy.

asquit, 24.01.2014 13:05

3 lata to dużo. Kryzys smagał Polską i bezrobocie to był problem nie tylko Andrychowa. Plany i obietnice to tylko wytyczne.Z różnych powodów nie wszystko da się zawsze zrealizować. Tak jest w życiu prywatnym i w życiu publicznym Poprzednia ekipa z Pietrasem i Kubieniem też wiele obiecywała... Długo by wymieniać w ciągu tych 3 lat i tak zrobiono w gm Andrychów bardzo dużo. Z tego co pamiętam rocznie na inwestycje jest ok 20 mln i to są realne pieniądze a nie kredyty żeby wspomnieć po raz kolejny basen postawiony w poprzedniej kadencji

andrychowianka2, 24.01.2014 12:39

dla mnie ważne jest czy burmistrz któremu zaufałam dotrzymuje słowa i mówi prawdę. jak kłamie i ma gdzieś składane obietnice to jestem bardzo zawiedziona. pamiętam co burmistrz żak mówił o baszcie. i zapewniam pana że ważniejsze niż los baszty jest to że nie spełniłają się obietnice dotyczące spadku bezrobocia i nowych miejsc pracy. 3 lata to dużo żeby coś zrobić dobrego i dużo żeby zawieść nadzieje.

asquit, 24.01.2014 12:34

jakaś baszta to najważniejszy temat dla tzw opozycji.widać czym zajmują i jak poważne zmartwienia mają

andrychowianka2, 24.01.2014 12:29

co do losów baszty to koń jaki jest każdy widzi. jak sobie przypomnę te obietnice jakie składano jak dawano Astekom klub i co z nich zostało to serce się kraje. ale ja w innej sprawie. dostałam informację od koleżanki że w sobotę ma być w domu kultury gala dla ludzi dobrego serca organizowana przez burmistrza żaka. ma na niej wystąpić słynny akordeonista. nie znalazłam na stronie urzędu żadnych bliższych informacji. mógłby mamnewsa sprawdzić czy odwołali tę imprezę? czy nie wiem. to zamknięta impreza dla ludzi o których pan burmistrz uważa że mają dobre serce i takiemu szarakowi jak ja nic do niej?

nietakszybko, 24.01.2014 12:09

spes robisz z nas durniów? myślisz że jak Aneta W. mamy pasek na oczach? Dostaliście za przysłowiową złotówkę ogromny lokal w centrum miasta (ponad 300 metrów za 800 brutto. Inni płacą z 10 razy więcej!!!!). Dostaliście prawo sprzedaży alkoholu żeby był dodatkowy zarobek. Naobiecywaliście niestworzone rzeczy. Prawie nic nie spełniło się. Skończyło się jak się skończyło. A ty powtarzasz kłamstwa o Górce i za przeproszeniem pieprzysz o postmodernizmie. ps. to prawda co piszą ludzie. jak lokal był pod ckiw dopłacano do niego rocznie prawie tyle ile pensja jednego wiceburmistrza od żaka. Jedni wolą dopłacać do tego żeby była wysoka kultura i pensje dla andrychowian inni żeby wiceburmistrz dla żaka "ze świata"

wojtek75, 23.01.2014 13:00

2 lata temu el_pollo_diablo trafił w 10-tkę. el_pollo_diablo Krótka analiza planu ASTeK prołdżekt: Krok I: ROZPOZNANIE – na tym etapie chcemy dowiedzieć się czego oczekujecie, czego potrzebujecie i jakie macie pomysły. Wychodzimy z założenia, że nikt nie zna Was lepiej, niż Wy sami. Tłumaczenie: Cały rok krytykowaliśmy Basztę, trochę teraz głupio, że nie mamy żadnych pomysłów. Popitolimy trochę o tym, że chcemy tworzyć klub dla ludzi, poprosimy o pomysły, będzie cacy. Krok II: PROJEKTOWANIE – dopiero wtedy przyjdzie czas na formułowanie konkretnych pomysłów na ostateczny kształt Baszty. Większość instytucji kultury korzysta z repertuaru sprawdzonych propozycji. Składają się na niego zajęcia stałe, np. muzyczne, plastyczne, czy taneczne oraz imprezy takie jak koncerty, kabarety albo wystawy. Tłumaczenie: Eh ta większość. Wystawy? Koncerty? Imprezy? Nuuuuda. Zero kreatywności. Na szczęście my, andrychowskie artysty, mamy lepsze pomysły. Będzie piwko i wódeczka. Dla niepoznaki wciśnie się też kawkę, byle tanią coby na więcej wódki starczyło. A jakby się kto burzył, że mało kulturalnie jest, to się powie J. Górce, żeby se te koncerty organizował. W razie czego, jakby się nie zgodził, mamy też numery do \"Brudnych Gaci Wujka Zenka\" i \"Babilon zjadł mojego psa\". Krok III: DZIAŁANIE – czyli wcielanie pomysłów w życie. Z pomocą architektów i artystów wspólnie urządzimy klub. Na tym etapie liczymy na Wasz aktywny udział w nurzaniu się w farbie, kleju i niciach tapicerskich! :) Tłumaczenie: Może nie mamy pomysłów, ale za to jesteśmy fest ekipa remontowa. No i pomaziamy coś po ścianach kredkami, żeby było artystycznie. Architekci nam powiedzą gdzie ma stać wódeczka. Krok IV: DIALOG! DIALOG! DIALOG! – bo inauguracja Nowej Baszty będzie dopiero początkiem. Nie łudzimy się, że wszystko pójdzie gładko i przyjemnie. Jesteśmy przygotowani na negocjacje, reorganizowanie i eksperymentowanie:) Tłumaczenie: Lubimy słuchać, gdy mówisz - \"Mniej kawy, więcej wódeczki\" Bonus: Ciekawe na jakiej zasadzie UM przyznał lokal bez konkretnych pomysłów na jego rewitalizację. Przecież chyba nie na \"piękne oczy\"? Nasi bardzo wykształceni specjaliści z Urzędu nie pozwoliliby sobie na coś takiego, racja?

wojtek75, 23.01.2014 12:58

Może warto przypomnieć obiecanki cacanki jakie składało stowarzyszenie "młodego" ponad 45 letniego Wojciecha Zaborowskiego kolegi wyborczego żaka. plus komentarz do nich.

ogi33, 23.01.2014 10:15

@spes jaki pryncypał tacy zwolennicy ŁŻESZ JAK LEŃ NAD LENIE ( co zresztą zrozumiałe) prymitywizm tych łgarstw jest podobny do jadu Żmii Jadowitej z Proszowic facebook - ostatni wpis z listopada własne stronka ASTEKA -życzą nam pogodnych świąt- Wielkanocnych (sic) ! prężnie działające - to świetny czarny humor ponowoczesny baranek albo dziobaczek z rana dobrze by ci zrobił i szybko wpisuj coś na face to prostsze niż " zrobienie z księgowego zastępce dyrektora " GŁOSOWAŁEM NA ŻAKA -ALE OBCIACH ! KOMPLETNA ZAŁAMKA !

mareczek, 23.01.2014 08:38

Spec zamiast kłamać o Górce mógłbyś wytłumaczyć nam (jak mawiali twoi koledzy „dziczy” i „andrychowskim głupkom idącym na pasku Kubienia”) jak to możliwe że pod waszym zarządem baszta prężnie działała przez 2 lata skoro dostaliście ją na wiosnę 2012 roku, mamy styczeń 2014 roku (niecałe dwa lata) a w baszcie już dawno nic się nie dzieje. Nie za dużo ziółek? Medytacje nie za bardzo szkodzą? Czy może świadomie kłamiesz bo nie tylko jesteś przekonany że andrychowanie nie pamiętają waszych obiecanek ale i myślisz że nie potrafią liczyć?

kaczor, 23.01.2014 08:07

\"Basztę..... wynajęło grono młodych pełnych energii osób, z planem na zmianę, z chęcią działania i zmieniania rzeczywistości\" i tak dalej i tak dalej. nic tylko o tym dlaczego nie spełniono obietnic i dlaczego mamy zamknięte od miesięcy drzwi. za to o Górce mogliby napisać książkę zażaleń:)

maniek, 23.01.2014 07:51

ale spes poszedłeś po bandzie. naprawdę sądzisz że jak powtórzysz 200 raz kłamstwa o Górce to ktoś uwierzy. 1. że klub kosztował - kosztował. ale wiceburmistrzowie od żaka kosztowali jeszcze więcej. 2. klub Górki działał i rozsławiał Andrychów w dobrym znaczeniu. Klub Asteka - no cóż rozsławiły go "psy" i [ciach!]" nad wejściami do kibli. Taka ponowoczesność "czy nawet postponowoczesność" której my na prowincji nie rozumiemy. 3. Astek Wojciecha Zaborowskiego dostał za przysłowiową złotówkę. Obiecywano cuda dziwy, skończyło się zamkniętymi drzwiami. Nawet to że pozwolili wam zarabiać na piwku nie pomogło. więc zamiast kłamać i puszczać plotki o Górce bijcie się we własne piersi.

maniek, 23.01.2014 07:42

asquit jak to asquit nie wyszedł poza swoja obsesje (każdy kto nie jęczy z zachwytu nad żakiem i jego rządzami to pisior).

asquit, 23.01.2014 07:24

racja ale czego oczekiwać od pisowskich propagandzistów.Przecież to populiści. Lekkie, łatwe hasełka, powtarzane po 100 razy w imię politycznych interesów. To nie są ludzie z nikąd. to ludzie którzy dązą do władzy i nic im się aktualnie w Andrychowie nie podoba. Nie pamiętają tylko co było w Andrychowie przed 2010rokiem kiedy im podobni rządzili

spes, 23.01.2014 02:59

Andrychów jest prowincjonalnym miastem. Miasteczkiem. To nie jest ani złe ani dobre. Ot po prostu tak jest. Klub Pod Basztą prowadzony przez pana Górkę, opłacanego z pieniędzy CKIW (opłaty związane z pensją, i eksploatacją pomieszczeń ) działał czasem raz w miesiącu , czasem dwa- a czasem jedynie co kilka miesięcy coś się tam działo (były organizowane koncerty). Basztę - ogołoconą ze wszystkiego łącznie z kontaktami - wynajęło grono młodych pełnych energii osób, z planem na zmianę, z chęcią działania i zmieniania rzeczywistości. Przez dwa lata klub działał prężnie , organizując liczne akcje dla dzieci, koncerty dla młodzieży itp. Takie miejsce powinno być wynajęte stowarzyszeniu za przysłowiową złotówkę, ponieważ opłaty eksploatacyjne związane z wynajmem są bardzo duże, a Klub nie miał - z założenia - być maszynką do zarabiania pieniędzy, kolejnymi obiecankami cacankami czy Kocierzem.Sądzę , iż większość z osób które pisały poniższe komentarze nigdy w laboratorium baszcie nie była, nie rozmawiała z osobami ze stowarzyszenia, nie wsparła swoją energią, obecnością tego miejsca. Pewnie nawet nie wie co to partycypacja obywatelska ... , to nie jest nic dziwnego.. ot normalne w prowincjonalnym małym miasteczku. Sądzę, - a śledzę komentarze pod postami dotyczącymi Baszty ( w ramach badań naukowych ), iż przeciwnicy tego miejsca posługują sie stereotypowymi hasłami, nieaktualnymi danymi, własnymi wyobrażeniami, uprzedzeniami. Tęskniąc za jednym dyskursem, jednią, niejako zapominając, że żyjemy w czasach ponowoczesności. ( czy nawet postponowoczesności j- B.Smart) nie ma wielkich metannaracji. Jak mówił Lyotard - jest poróżnienie . A Baszta - zapewne ruszy już całkiem niebawem ( info z facebooka) z przytupem.

olszyniak, 23.01.2014 01:20

A czego się spodziewaliście !?! że dla odmiany poradzą sobie ??? takich naiwnych to chyba już tu nie ma !!! a najgorsze to, że żeby to wszystko naprawić potrzeba będzie WIELU LAT !!! PS tak samo jak wiele lat będzie się odbijało czkawką wspomnienie po towarzystwie ctrl+v !!!

ranyjulek, 23.01.2014 00:27

Zamknięcie (a raczej zniszczenie) klubu pod basztą i danie baszty Astekom to był strzał w kolano. Szkoda że nie potrafią przyznać się do błędu. Za to mamy kompromitujące wpisy propagandzisty żakolandii asquita. Ale niech pisze asquit – ostatniego wyborcę zniechęci do głosowania na żaka.

gwidon, 22.01.2014 23:31

co sie stało, kolejne detroit upadło?

ogi33, 22.01.2014 22:11

będzie o czym porozmawiać na lutowej sesji RM wszyscy chętni i zainteresowani KULTURĄ dostana specjalne zaproszenia, będą głośne :) propagandzista @asquit już dostaje pomieszania zmysłów (niewiele mu brakowało, widzę stan krytyczny został przetoczony) Żmija jadowita swoją śpiewkę syczy o oszczędnościach- a ja mówię: jeszcze tego brakowało by do tego przybytku Suk i Psów dokładać ! ciekawi mnie kiedy do Asteka dobierze się prokurator ? to może być ciekawa historia jak zaczną śpiewać o Żmii Agnieszką zwaną :) Ukąszony @skorek leczy rany - zdrowy czy zarażony wróci ? oj - jak mawia \"resortowe dziecko\" w skromnym 120 metrowym mieszkanku wypełnionym pustymi słoikami - będzie się działo będzie się działo

maniek, 22.01.2014 21:32

Argumentu pieniędzy bym nie wyciągał na miejscu propagandy. Koszt utrzymania baszty jak była pod ckiw (razem z etatami dla dwóch andrychowian!) to było prawie tyle samo co pensja 1 wice od żaka!!!!!! Dowolnie wybranego jednego z dwóch wice. Na ich pensje jakoś było. Klub poszedł w ręce ludzi którzy pokazali że można z czegoś ważnego w kilka miesięcy zrobić mało znaczące miejsce a potem w ogóle je zamknąć. „Sukces” na miarę rządów żaka.

kaczor, 22.01.2014 21:27

\"\"trzeba albo bardzo bać się utraty ciepłej posadki propagandzisty albo być zaślepionym żeby bronić tego co zrobiono z klubem pod basztą. miało być super, miejsce dla młodych, miejsce aktywne, tętniące życiem. szybko skończyło się na niczym i zamkniętych drzwiach\"

kaczor, 22.01.2014 21:27

dwa godne uwagi cytaty z dedykacją dla propagandy \"Zamknijcie i zlikwidujcie wszystko w Andrychowie. Będą oszczędności. Tylko drobna prośba. Zacznijcie od zablokowania wypłat dla żaka. A potem od zablokowania wypłat dla stowarzyszeń kolegów żaka. Tak dla przykładu że da się sobie zabrać a nie tylko innym.\"

igor5, 22.01.2014 21:26

asquit - Kubień był chyba twoją niespełnioną miłością...niestety wybrał kobietę...

sniddy, 22.01.2014 21:26

Ciemnogród sam widać się wypowiada w tych komentarzach i ludzie nie obyci wg. pana Asquita :) Na moje zapytanie o konkrety odpowiedzi brak. To kończy dyskusję z mojej strony, bo widać, że nie ma ona sensu. Lepiej obrzucać się błotem i dzielić na wrogie obozy, a jeśli fakty są przeciwko nam to tym gorzej dla faktów. Miłego wieczoru.

kaczor, 22.01.2014 21:26

asquit za przeproszeniem "rżniesz głupa" czy masz nas za totalnych głupków? za rządów Żaka, kiedy przewodniczącym rady miasta jest Roman Babski wydano folder na ślicznym papierze z którego uśmiecha się Żak i jaki wszyscy których znam odbierają jako pijar jego i jego "popleczników". Itd. itp.

energiczna, 22.01.2014 21:25

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 22.01.2014 21:10

bardzo jesteście ograniczeni i mało obyci. Mieszkańcy Andrychowa to nie są ludzie zacofani którzy nigdy świata nie widzieli. powiem tak: precz z pisowską ideologą.! Wolny Andrychów (od grudnia 2010) jest i będzie Kiedy Pietras był burmistrzem a Kubień przewodniczącym rady Miejskiej przed wyborami za publiczne pieniądze wydano kolorowy foldery na kredowym papierze.To nie było marnotrawstwo pieniędzy? Czyja to była promocja jak nie jaśnie nam wówczas panujących? ile podatnicy za ro zapłacili? tego nie pamiętacie? To was nie kłuło w oczy a teraz was kłuje że burmistrz działa gospodarnie i gmina nie dopłaca kasy do baszty do której i tak mało kto chodził. żal mi was i wstydzę się że ktoś taki chce znowu rządzić Andrychowem

gregory, 22.01.2014 21:07

Łatwo przyszło zamknąć „klub pod basztą”, dać go stowarzyszeniu kolegi żeby skończyło sie jak skończyło? Tak samo łatwo jak łatwo pobierać grubą pensję burmistrza czy ciut ciężej panie Żak? Zamknijcie i zlikwidujcie wszystko w Andrychowie. Będą oszczędności. Tylko drobna prośba. Zacznijcie od zablokowania wypłat dla żaka. A potem od zablokowania wypłat dla stowarzyszeń kolegów żaka. Tak dla przykładu że da się sobie zabrać a nie tylko innym.

sniddy, 22.01.2014 20:57

W Czerwiach gra przecież pan Zaborowski, lider Asteka i członek fanklubu burmistrza. Nie dziwię się też, że Andrychów dołożył się do promocji ich płyty. Wszystko zostaje dla swoich. W Baszcie za to nie jest prawdą, że nic się nie dzieje. Organizuje się prywatne spotkania religijne:http://dlaandrychowa.blogspot.co.uk/2013/02/felieton-buddysci-i-piwo-pod-baszta.html (przepraszam, że podlinkowuję tak mierny i jadowity blog). Co być może nie jest bez związku z faktem, że aktywna członkini Asteka pani Barbara Tworek zajmuje się zawodowo tego typu praktykami.

szeleszczyciel, 22.01.2014 20:56

.

yeti1, 22.01.2014 20:55

i było i będzie a podatnicy przynajmniej do tego nie dopłacają jak było kiedyś

kaowcy2012, 22.01.2014 20:47

\"trzeba albo bardzo bać się utraty ciepłej posadki propagandzisty albo być zaślepionym żeby bronić tego co zrobiono z klubem pod basztą. miało być super, miejsce dla młodych, miejsce aktywne, tętniące życiem. szybko skończyło się na niczym i zamkniętych drzwiach\" nic dodać nic ująć.

kaowcy2012, 22.01.2014 20:45

Sniddy dobrze że wspominasz o czerwiach. Ci to tyle zarobili za rządów kolegi żaka tyle że akurat oni mają prawo pozytywnie oceniać zmiany. No i być może pozytywnie oceniają zmiany ci którzy myślą że 118 zarzutów od prokuratora za machlojki finansowe to cnota a nie wstyd. I jeszcze ci którzy uważają że zwalnianie ludzi którzy znają Andrychów od podszewki i przyjmowanie w ich miejsce „gwiazdek” ze świata to także cnota. I wszystkie miernoty wyznające zasadę mierny, bierny ale wierni, gotowy donosić na kolegów i koleżanki a jak trzeba to i jawnie zdradzić ich. Asquit prawdopodobnie spełnia wszystkie przesłanki.

wiktoria, 22.01.2014 20:34

trzeba albo bardzo bać się utraty ciepłej posadki propagandzisty albo być zaślepionym żeby bronić tego co zrobiono z klubem pod basztą. miało być super, miejsce dla młodych, miejsce aktywne, tętniące życiem. szybko skończyło się na niczym i zamkniętych drzwiach. wstyd wykręcać kota ogonem i jeszcze \"przy okazji\" bronić zwalniania andrychowian żeby przyjmować ludzi z Brzeszcz czy Bielska. większy wstyd że zagłosowaliśmy w rodzinie na pana Żaka.

sniddy, 22.01.2014 20:30

\"Ludzie w większości pozytywnie oceniają\" - skąd te dane? Papier wszystko przyjmie. Robiłeś ankietę czy badania jakieś? Asquit - jeśli jesteś wiarygodny podaj choć jeden (Twoim zdaniem) pozytywny aspekt i powiedz za co Ci wspomniani ludzie w tak znakomitej większości z którymi się zetknąłeś tak pozytywnie oceniają zmiany. Co pozytywnego nastąpiło? Zamknięto na parę miesięcy klub na klucz? Czy może to, że Czerwie uszczęśliwiły nas kilkoma koncertami? Czy może to, że sytuacja w CKiW przypomina wojnę podjazdową od kilku miesięcy? Co pozytywnego się stało Asquit? Nie jestem \"pisiorem\", nie lubię Kubienia tak jak Żaka, ale rozmawiajmy merytorycznie.

kaczor, 22.01.2014 20:25

asqiut gdyby nie to ze to co piszesz jest chamskie i bezczelne byłoby może śmieszne. cała propaganda \"w pełnej krasie\": chamstwo i bezczelność. i robienie z ludzi idio... Kto o zdrowych zmysłach zamienia słynny klub na pustkę i zamknięte drzwi?

asquit, 22.01.2014 20:12

jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którzy są anty- Ludzie w większości pozytywnie oceniają zmiany które są wprowadzane w CKIW ale wiadomo że jak ktoś to akceptuje to zwykle milczy i nie wyraża swojego zdania

igor5, 22.01.2014 19:27

po Żaku pozostaną tylko zgliszcza...a miało być tak pięknie i przyjemnie

ogi33, 22.01.2014 19:08

@sniddy pełna zgoda, chciejstwo i słomiany zapał podsycany wybujałym ego "z tego co mi wiadomo" - to wstępniak Lenia do ŁGARSTW jakimi zasypuje mieszkańców nawet nadredaktor już nie bardzo w te zapewnienia wierzy: "PRAWDOPODOBNIE wystartuje ponownie w najbliższych miesiącach" ZARŻNIĘCIE klubu to wizytówka tej ekipy Kłamliwego Lenia i Jadowitej Żmii z kumpelą NIEKARANYM ZŁODZIEJEM ANETKA 118

sniddy, 22.01.2014 18:46

Cała historia związana z tym klubem i kulturą w Andrychowie po przejęciu władzy jest smutna... to najłagodniejsze słowo. Wygląda to na pacyfikację, a nie na reformę. Korupcję i niejasne układy widać jak na dłoni. To, że nie będzie się w Baszcie działo nic było wiadomo już w momencie przejmowania lokalu przez Astek. Wystarzcy przeczytać statut z tametego okresu. - czekamy na wasze pomysły, -razem zróbmy to czy tamto, i inne rzeczy w tym guście. Po do rozwalać dobrze prosperujący klub z wielką renomą i wsadzać ludzi, którzy mają \"dwie ręce i chęć\" i nawet za bardzo nie mają planu ani nawet pieniędzy na działalność? Na inicjatywy garażowe jest miejsce w garażu a nie w centrum miasta na miejscu dobrego klubu... Jak ja mam serdecznie dość ludzi tego pokroju... Tych, którzy tworzą laboratoria, łamią konwenanse, stereotypy, szukają nowych form wyrazu, wychodza ze sztuką poza ramę taką czy inną, szukają interakcji itp itd. Wiem, że całe to towarzystwo przesiąknięte jest taką właśnie mentalnością związaną zapewne z wierzeniami ich lidera (co samo w sobie nie jest dla mnie problemem). Może wrzucę link, publiczne wskazanie kto za to odpowiada może coś zmieni? http://www.krs-online.com.pl/andrychowskie-stowarzyszenie-tworcow-krs-685967.html

wojtek75, 22.01.2014 18:27

" Gmina ściągała ostatnio zaległości czynszowe za wynajem lokalu." Czyli jednak były zaległości. Bo jak ludzie tak mówili i pisali to byli wyzywani od najgorszych. i żeby było jasne. Ten czynsz to było kilkanaście razy mniej niż ludzie płacą za inne lokale w centrum Andrychowa. Szkoda że mamnewsa jakiego trzeba cenić nie przypomniał że po tym jak wywali Górkę z baszty to dali ją stowarzyszeniu Wojciecha Zaborowskiego, który startował z żakiem w wyborach. Efekty widać.