Byliśmy na premierze nowego roller coastera w Energylandii [VIDEO]

, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 22.08.2019 13:38, DK/WB
Zobaczcie jak było na premierze.

Byliśmy na premierze nowego roller coastera w Energylandii [VIDEO]
Park Rozrywki Energylandia w Zatorze to największe tego typu miejsce w Polsce. W Energylandii stale otwierane są nowe atrakcje, a właściciele mają plany nakreślone na kilka najbliższych lat.


W czwartek (22.08) oficjalnie udostępnili gościom roller coaster "Zadra". To najwyższy na świecie drewniany coaster. Ta niezwykła konstrukcja to kolejny rekord i 15-sty roller coaster najnowocześniejszego rodzinnego parku rozrywki w Polsce. Poza 75 atrakcjami w Energylandii można także odpoczywać i bawić się w strefie wodnej Water Park.

Wooden Coaster Zadra osiąga prędkość 121 km/h. Kolejka będzie wynosić nas na 61 metrów wysokości po torze o długości 1316 m. Jednorazowo wagon kolejki zabierze 24 osoby, ale to nie koniec atrakcji.

Przejazd tym ekstremalnym roller coasterem gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiadać będzie aż 3. Pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, bowiem jego nachylenie jest równe 90 stopniom. Dla lubiących szybować w chmurach, producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz panoramiczne widoki na malownicze okolice.

Zobaczcie jak było na premierze.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

JerzyO, 22.08.2019 15:36

To jeszcze Zator czy już Goczałkowice ?Ludziska zastanówcie się !