Dzisiaj jest 27 kwietnia 2017, Imieniny: Sergiusza, Teofila, ZytyZapowiedzi imprez

Kalwaryjski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kalwaria Zebrz., 20.04.2017 11:00
Kalwaryjski Uniwersytet Trzeciego Wieku 25 kwietnia, wtorek

Dagestan to 36 autochtonicznych narodowości, tygiel kulturowy, to rubieże potężnej Rosji i według obiegowej opinii to także zagłębie kaukaskich terrorystów. O podróży do tego kraju opowie Konrad Tulej, który "Krainę gór” odwiedził trzykrotnie z żoną i synem i w sumie spędzili tam trzy miesiące podróżując autostopem i pieszo przez większość wysokogórskich rejonów.

 

O aułach, porwaniach przez Awarów czy Dargijczyków oraz poznaniu z bliska „górskiej wieży Babel” będzie można posłuchać na kolejnym wykładzie w ramach Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, już w najbliższy wtorek, 25 kwietnia o godz. 17:00 w „Starym Kinie”.

 

Konrad Tulej to nauczyciel, podróżnik, twórca bloga podróżniczego 5kierunek.pl, a także zdobywca licznych nagród i wyróżnień na festiwalach i spotkaniach turystycznych, m.in.: nominacja do Nagrody Podróżników Czwarty Żywioł – 11 Festiwal Trzy Żywioły, Kraków 2014, nominacja do Nagrody im. Tony’ego Halika – Podróżnicy, Bydgoszcz 2014, II miejsce w konkursie na najlepszą wyprawę o Statuetkę Złotej Hołdy – Łaziski Festiwal Górski „Pod górę” 2014.

 

 

 

źródło: CKiST

Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Naszą Klasę! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Pinger! Dodaj na Google+!     |     Wyślij link

Dodaj komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!

Komentarze

Brak komentarzy!