Dożynkowe Spotkanie Integracyjne

Kalwaria Zebrzydowska, Imprezy, Wiadomości, 08.09.2017 16:08, a
Dożynkowe Spotkanie Integracyjne i rekonstrukcja historyczna "Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku"
Dożynkowe Spotkanie IntegracyjneDożynkowe Spotkanie Integracyjne i rekonstrukcja historyczna "Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku".
Serdecznie zapraszamy na szóste już Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędą się w Konwencie Bonifratrów 9 września 2017 roku. W programie imprezy wiele atrakcji: warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne, projekcja filmu o Mikołaju Zebrzydowskim oraz wystawa prac konkursowych "Sen o Kalwarii". Pasjonatów wojskowości zachęcamy do obejrzenia niezwykłego widowiska historycznego pn. "Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku". Zapraszamy do wspólnej biesiady!


Konwent Bonifratrów pw. Św. Floriana w Zebrzydowicach, Gmina Kalwaria Zebrzydowska zaprasza Państwa na VI Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się dnia 9 września 2017 r.


Jest to cykliczna impreza współfinansowana ze środków PFRON w ramach konkursu „Aktywność i wiedza” oraz środków Gmina Kalwaria Zebrzydowska, skierowana do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z terenu województw małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Charakter spotkania nawiązuje do tradycji Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach, gdzie od ponad 400-lat obok działalności na rzecz osób niepełnosprawnych Bracia prowadzą 100-tu hektarowe gospodarstwo rolno-hodowlane.
Tegoroczna edycja Spotkania będzie nie tylko tradycyjną formą świętowania i dziękczynienia za coroczne plony, ale również nawiązywać będzie do obchodzonego w tym roku 400-lecia lokacji miasta Kalwaria Zebrzydowska.
Całość imprezy będzie miała charakter biesiady i wspólnej zabawy, stwarzając również okazję do zaprezentowania efektów działalności artystycznej osób niepełnosprawnych oraz rozwijania zainteresowań historią, sztuką oraz teatrem.

 

Program spotkania
Godz. 11:00 – Msza Św. W Kościele Parafialnym w Zebrzydowicach
Godz. 12:00 – Przejście Pochodu Dożynkowego na teren Konwentu w Zebrzydowicach
Godz. 12:30 - Uroczyste otwarcie imprezy
Od godz. 13:00  Wspólna biesiada przy stole połączona z degustacją potraw regionalnych, Zabawa taneczna z wodzirejem, Konkursy, warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne Projekcja filmu o M. Zebrzydowskim, w którym wystąpili m in. podopieczni Konwentu – Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Wystawa prac „Sen o Kalwarii” przygotowanych w ramach konkursu skierowanego do uczniów szkół i oraz osób niepełnosprawnych
16:00 - Widowisko historyczne „Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1665 roku”
18:00 – Wspólna biesiada

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy