Złe informacje dla kierowców z Andrychowa i gminy Wieprz

, Gospodarka, Wiadomości, 04.10.2018 07:50, red
Na razie nie będzie remontu ważnej drogi.
Złe informacje dla kierowców z Andrychowa i gminy Wieprz
Już ponad rok temu władze powiatu wadowickiego obwieściły sukces. Ogłoszono, że ulica Biała Droga w Andrychowie oraz jej przedłużenie w Wieprzu i Nidku będzie remontowane. O kilku km nowego asfaltu na tej drodze marzą wszyscy kierowcy. Prace miały ruszyć w tym roku.

Ale mijają miesiące i nic z tego jak na razie nie wyszło, chociaż chęci i pieniądze są. Starostwo pozyskało na ten cel unijną dotację.

Problem polega na tym, że kosztorys tej inwestycji rozmija się z tym, co żądają firmy budowlane. Efekt jest taki, że władze powiatu wadowickiego ogłaszały już kilka przetargów na remont Białej Drogi. Wszystkie unieważniono, ponieważ wykonawcy wyceniali prace na co najmniej 14-15 mln zł, a Starostwo ma tylko 10 mln.

Tymczasem czas ucieka, dotacja unijna może przepaść. Jest też smaczek polityczny całej sprawy. Na czele starostwa w Wadowicach stoi starosta Bartosz Kaliński (PiS), a rząd PiS krytykuje ostatnio samorządy, które nie wykorzystują dotacji unijnych. Pośrednio ta krytyka uderza więc także we władze starostwa w Wadowicach.

Jak się dowiadujemy, władze powiatu wadowickiego będą występowały do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie (koordynuje rozdział środków unijnych) o wydłużenie terminu zakończenia remontu Białej Drogi do 2021 roku. Liczą, że w międzyczasie znajdzie się wykonawca – ogłoszony zostanie kolejny przetarg.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 04.10.2018 20:01

Szanowni Panstwo pamietajcie w najbliższych wyborach nie glosujcie na tych nierobów z pisu w powiecie,penkala, kubik nie zrobili kompletnie nic, dodac nalezy di tego rowniej panią gospodyni wojewodzic,pchala sie do Rady powiatu a ma zerowe pojecie o tym co sie tam robi. A pisiory na maksa obkleili płot koscielnego domu na wlokniarzy 6. Proboszcz bierze udzial w wyborach,a obok pisiorow wisi kobielus ktory przez 12lat nie zrobil kompletnie nic,pisiory zakleily juz caly Andrychow, kilkaset bilbordow i plakatow. Nigdy wiecej na nich nie glosujcie pis na NIE!!! Glisujcie na normalnych ludzi miejscowych co maja pojecie o robocie i inwestycjach a nie na tych co maja w klapie napis pis z orzelkiem. Ile proboszcz bierze kasy na osiedlu za bilbordy umieszczane na koscielnym płocie???? Pisior kolo pisiora i smieszny kobielus sie w to wmieszal.

madzia, 04.10.2018 15:12

Koło 750 tysięcy za 150 metrów remontu drogi. Basen kryty który miał kosztować 20 milionów będzie koło 30 milionów. Na kogo winę "zwalą" panowie klakierzy zakolandii? I czemu nie mówią o innych radnych powiatowych, w tym tych którzy startują od Pana Żaka?

barte, 04.10.2018 14:31

Ciekawe co na to radni PIS Penkala czy Kubik?Na kogo zwalicie winę??? Powinniście chodzić codziennie na nauki z inwestycji do burmistrza Żaka.Popatrzcie ile on zrobił a wy nie potrafcie doprowadzić do remontu jednej drogi.Wstyd za takich radnych!

dudek, 04.10.2018 12:07

Na budowę nowej siedziby starostwa powiatowego kasa jest, a na budowę drogi dla mieszkańców powiatu nie ma. Najważniejsi urzędnicy, a Ci co na nich płacą podatki niech się męczą.

znanywmiescie, 04.10.2018 09:55

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro firmy wyliczają realne koszty tej inwestycji i już po raz kolejny kosztorysy firm wykonawczych przekraczają kosztorys starostwa-dziadostwa to kto kłamie?? Firmy wykonawcze czy dziadostwo?? Odnoszę wrażenie że dziadostwo się za dużo wydaje a za mało się robi. Może w końcu ktoś zmieni ten kosztorysy na realny i zrobią tą drogę do qrwy nędzy!!

stan, 04.10.2018 09:46

@ cdn. - nie to dziadostwo pisowskie !. A jaki jest związek tego co piszesz z nieudolnością tego pajaca z pod wadowickiej wioski ?.

cdn, 04.10.2018 09:28

Stan, a może dziadostwo żakowskie? Jak to jest powiedz - żona jednego z twoich kolesi, od lat bez pardonu wykorzystuje stanowisko swojego męża i ubezpiecza w gminie co się da. Ktoś jej odmówi? No ale nie ma układu, nie ma kolesi, a krasnoludki są. C.D.N.

stan, 04.10.2018 09:09

DZIADOSTWO PISOWSKIE !