Wojewoda wydał zezwolenie na budowę obwodnicy

, Gospodarka, Wiadomości, 18.08.2019 11:00, red
Coś drgnęło w tej sprawie.
Wojewoda wydał zezwolenie na budowę obwodnicy
Kilka miesięcy temu o niezadowoleniu mieszkańców Podolsza k. Zatora, który zagrozili, że zablokują drogę krajową, domagając się budowy od dawna obiecywanej obwodnicy. Ostatecznie do blokady nie doszło, ponieważ władze obiecały mieszkańcom przyspieszenie prac.

Wszystko wskazuje na to, że w sprawie coś wreszcie drgnęło. Wojewoda małopolski wydał właśnie zezwolenie na realizację inwestycji.

Poniżej komunikat magistratu w tej sprawie.

Urząd Miejski w Zatorze informuje, że zgodnie z deklaracjami Inwestora i Wykonawcy, złożonymi na spotkaniach z mieszkańcami Podolsza, Projektant złożył i uzupełnił w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim dokumentację techniczną budowy Obwodnicy Zatora, Podolsza w ciągu drogi wojewódzkiej nr DW 781, a Wojewoda Małopolski w dniu 9.08.2019 r. wydał decyzję nr 27/2019 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla powyższej inwestycji.

Po długich staraniach powstał więc wreszcie dokument (posiadający rygor natychmiastowej wykonalności), który pozwoli na rozpoczęcie budowy obwodnicy. O dalszych losach inwestycji, będziemy informować na bieżąco, w miarę uzyskanych od Inwestora, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie informacji.

Zgodnie z powyższym dokumentem informacje dotyczące odszkodowań można uzyskać w Wydziale Skarbu Państwa i Nieruchomości Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków, tel.: 12 39 21 432, 12 39 21 441, który w imieniu Wojewody Małopolskiego będzie prowadził postępowania odszkodowawcze.


Dodajmy, że na początku sierpnia po raz drugi ogłoszony został także przetarg na opracowanie dokumentacji na budowę obwodnicy Zatora. Na 2021 rok zaplanowano ogłoszenie przetargu na roboty budowlane a inwestycja ma być gotowa pod koniec 2023 roku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w najbliższych latach wybudowana zostanie obwodnica Zatora i sąsiedniego Podolsza.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kyfy, 18.08.2019 22:03

Obwodnica – droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego. Do zakończenia inwestycji brakuje jeszcze ostatniego odcinka obwodnicy: pomiędzy ulicami Włókniarzy i Starowiejską.Kto odpowiada za nie dokończenie tej inwestycji i nieustające korki w Andrychowie ? Może jeszcze jeden cytat ,,faceta poznaje się nie po tym jak zaczyna......."

formica, 18.08.2019 16:15

@kyfy - nie wymagasz zbyt dużo? Przecież mamy nowy basen (raczej bez rzeczonych dotacji) i strefę ekonomiczną (z iloma miejscami pracy (pogubiłem się w rachunkach) po 2 kadencjach? czyli jakieś osiem lat - burmistrza? i do poprawy infrastruktury?).

kyfy, 18.08.2019 12:04

A kiedy kolejny etap obwodnicy Andrychowa ?