Wkrótce rusza nabór wniosków o 500+ i 300 zł na dziecko

Region, Wadowice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty, Zator, Gospodarka, Wiadomości, 12.06.2018 11:10, red
Od lipca można składać wnioski o 500+ na nowy okres, a także o nowe świadczenie - dofinansowanie na wprawkę szkolną
Wkrótce rusza nabór wniosków o 500+ i 300 zł na dziecko
Od 1 lipca 2018r. można składać wnioski:
• Program "Rodzina 500+"
•"Dobry start" dla ucznia (jednorazowo 300 zł)

Wnioski o świadczenia można złożyć bez wychodzenia z domu za pomocą m. in. bankowości elektronicznej. Wystarczy zalogować się na swoje konto bankowe i odnaleźć odpowiednią zakładkę (np: „Rodzina 500+”).

Tą drogą będzie też można wysyłać niezbędne załączniki. Oznacza to,że drogą elektroniczną można złożyć wniosek także na pierwsze dziecko.

Sama procedura wypełnienia i wysłania wniosku przez internet jest prosta, szybka i wygodna (bez wychodzenia z domu i czekania w kolejkach).
Wnioski w formie tradycyjnej przyjmowane będą od 1 sierpnia 2018r.

Kto może otrzymać wsparcie w wysokości 300 zł na ucznia ?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Świadczenie przysługuje na ucznia - bez względu na dochody rodziców. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Jak otrzymać świadczenie dobry start?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie).

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną takich banków, jak: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze. Możliwość składania wniosku będzie dostępna niebawem również w Banku BGŻ BNP Paribas, natomiast Bank Zachodni WBK włączy się w akcję informacyjną o programie "Dobry Start" i będzie zachęcać do złożenia wniosku korzystając z Profilu zaufanego.

Od 1 sierpnia wnioski można złożyć także drogą tradycyjną (papierową). Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Złożenie wniosku o świadczenie dobry start w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 13.06.2018 05:46

Państwo od zawsze zabiera obywatelom pieniądze. Ci przynajmniej trochę oddają normalnym obywatelom a nie tylko swoim i układom.

`, 12.06.2018 17:40

Najpierw ... "Pokolenia Polaków będą spłacać to co" ... niezliczone Totalne mafie rozkradły i "PININDZY NI MA I NIE BĘDZIE"............. A jak Ci nie pasuje 500+ to poproś mamę żeby na ciebie nie brała.

zandrychowa, 12.06.2018 17:26

Pokolenia Polaków będą spłacać to co pisowscy rozdadzą żeby utrzymać się u władzy

`, 12.06.2018 10:33

PAŃSTWO PIS :-)