Wadowice kopiują pomysł Andrychowa na komunikację gminną

, Gospodarka, Wiadomości, 17.05.2019 14:00, red
Wygląda na to, że burmistrz Wadowic w końcu się zdecydował.
Wadowice kopiują pomysł Andrychowa na komunikację gminną
Ostatnio pisaliśmy o zamieszaniu z wadowickim transportem miejskim. Przypomnijmy, że od kilku lat po mieście kursuje bezpłatny bus, który wprowadził poprzedni burmistrza Mateusza Klinowskiego.


Nowy burmistrz Bartosz Kaliński ostatnio często zmieniał zdanie co do przyszłości tego połączenia. Najpierw poinformował, że od maja bus będzie płatny, potem zmienił decyzję i bus nadal jest bezpłatny. Ostatecznie na najbliższą sesję Rady Miejskiej trafi projekt uchwały w sprawie ustalenia cennika, co oznacza że to koniec bezpłatnego busa. Ale nie dla wszystkich.

Wygląda na to, że Wadowice pod wodzą Bartosza Kalińskiego chcą skopiować pomysł z Andrychowa, gdzie osoby dorosłe płacą za bilety, a dzieci, młodzież i seniorzy jeżdżą za darmo. W przypadku Wadowic bilet normalny ma kosztować 2,5 zł.

Na razie odpłatność ma dotyczyć jednej linii komunikacyjnej w Wadowicach, ale w przyszłości ma powstać także druga linia miejska i linie do sołectw. Czyli podobnie, jak to wygląda w gminie Andrychów od stycznia 2018 roku.

Poniżej propozycje cennika i ulg dla przejazdów komunikacją gminną w Wadowicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

nowa111, 17.05.2019 15:43

czyli nie taki zły ten Anrychów