W takich warunkach będą się teraz uczyć obcych języków!

, Gospodarka, Wiadomości, 31.08.2018 08:45, INFORMACJA PRASOWA
Tuż przed zakończeniem wakacji Starostwo Powiatowe w Wadowicach zakończyło kolejny etap rewolucji kształcenia zawodowego w swoich szkołach średnich. W wadowickim „Ekonomiku” i andrychowskim „Kotarbinie” powstały nowe sale językowe.
W takich warunkach będą się teraz uczyć obcych języków!
Nasi uczniowie będą się teraz uczyć języków obcych w warunkach na miarę XXI wieku. W nowych salach językowych w CKZiU Nr 1 w Wadowicach („Ekonomik”) oraz CKZiU w Andrychowie („Kotarbin”) zamontowano m.in. : nowoczesne pulpity, głośniki, słuchawki z mikrofonem, oprogramowania sterujące PC oraz magnetofon cyfrowy z trenerem wymowy, a także monitory dotykowe. Zakupiono dodatkowo nowe stoliki dla uczniów oraz biurka dla nauczycieli. Całkowity koszt tego wyposażenia wyniósł blisko 90 tys. zł. Większość z tej kwoty pochodzi ze środków unijnych na rewolucję kształcenia zawodowego w naszym powiecie.

Przypomnijmy, że w minionym roku samorząd powiatowy wywalczył ogromne środki finansowe w wysokości blisko 15 mln zł na utworzenie trzech Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU): dwóch w Wadowicach i jednego w Andrychowie. To najwyższa dotacja w całej Małopolsce (nie licząc Krakowa). Dzięki tak dużemu dofinansowaniu warsztaty zawodowe w tych szkołach przeszły totalną metamorfozę. Teraz młodzi ludzie swoich wymarzonych zawodów mogą się uczyć na nowoczesnym sprzęcie.

To jednak nie wszystko. Dzięki projektowi uczniowie mogą korzystać z wielu bezpłatnych kursów i praktyk oraz płatnych miesięcznych staży.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy