W sobotę otwarcie pierwszego odcinka nowej Zakopianki [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 26.09.2019 16:00, red
Dobra wiadomość dla kierowców jadących pod Tatry.
W sobotę otwarcie pierwszego odcinka nowej Zakopianki [FOTO]

Budowa trwała od kilku lat, a prace projektowe podjęto jeszcze w poprzedniej kadencji. W końcu są efekty. W najbliższą sobotę (28.09) zaplanowano otwarcie drogi ekspresowej S7 Skomielna Biała – Rabka Zdrój wraz z dwujezdniową DK47 Rabka Zdrój – Chabówka. W otwarciu na węźle Skomielna uczestniczył będzie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Odcinek Skomielna Biała–Rabka Zdrój liczy ponad 6 km długości. W ramach budowy tej trasy powstały m.in. dwa węzły drogowe (Skomielna Biała i Zabornia) oraz 17 obiektów inżynierskich, w tym najdłuższa w Małopolsce estakada – o długości 1000 m i wysokości 50 m.

Dodajmy, że to dopiero pierwszy odcinek. Budowę całej nowej Zakopianki o długości 17 km podzielono na trzy odcinki: Lubień–Naprawa, Naprawa–Skomielna Biała (z budową tunelu) i przekazywany właśnie do użytku właśnie odcinek Skomielna Biała–Chabówka.

foto: GDDKiA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy