W końcu. W czerwcu rusza budowa chodnika przy drodze krajowej

, Gospodarka, Wiadomości, 09.05.2018 13:45, red
Mieszkańcy Kęt czekali na to od lat.
W końcu. W czerwcu rusza budowa chodnika przy drodze krajowej
Jak informuje kęcki magistrat, dzięki starania kęckich władz w tym roku dojdzie do skutku budowa chodnika przy ul. Kościuszki w Kętach. Inwestycję prowadzić będzie zarządca drogi, czyli GDDKiA z Krakowa. Gmina Kęty opracowała dokumentację.

Ulica Kościuszki to droga krajowa nr 52. Codziennie przejeżdża nią kilkanaście tysięcy samochodów. Piesi muszą chodzi wąskimi poboczami. - Można powiedzieć, że temat budowy chodnika przy ul. Kościuszki w kierunku Czańca przewija się przy okazji różnych spotkań z mieszkańcami od samego początku kadencji. Dlatego cieszy mnie to, że liczne pisma, maile, rozmowy i naprawdę dobra współpraca z GDDKiA o/Kraków dały w końcu zamierzony efekt – mówi II zastępca burmistrza Marcin Śliwa.

Inwestycja obejmuje:

- budowę chodnika szer. 1,5m i dług. ok. 370 mb (oddzielonego od jezdni pasem zieleni o szer. 1m) z betonowej kostki brukowej wzdłuż ul. Kościuszki w Kętach, na odcinku od połączenia z istniejącym chodnikiem, na wysokości terenu nieczynnej stacji benzynowej zlokalizowanej w sąsiedztwie zakładu Grupy Kęty S.A., do - połączenia z istniejącym chodnikiem na terenie Czańca,
- budowę kanalizacji deszczowej o dług. ok. 246mb wraz z włączeniem do kanału Ulgi Młynówki Czanieckiej,
- budowę kanału technologicznego o dług. ok. 364mb,
- przebudowę sieci teletechnicznej o dług. ok. 106mb,
- remont skrzyżowania ul. Kościuszki z Al. Wojska Polskiego,
- remont zjazdów indywidualnych oraz zjazdów publicznych w ciągu przedmiotowego chodnika,
- zabezpieczenie kolidującej infrastruktury technicznej,
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego na przedmiotowym zadaniu.

Prace przy budowie chodnika mają rozpocząć się najpóźniej w czerwcu br.


źródło: UG Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 09.05.2018 17:14

"Po wielu miesiącach rozmów i spotkań" .............. Wielu miesiącach czyli 8 x 12 ........ OOO HA HA HA "sukcesem Burmistrza Andrychowa" .......... OOO HA HA HA OOOOOOO HAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

krisu78, 09.05.2018 15:57

Proszę delegacja powróciła do Andrychowa z Gruzji gdzie pojechała/poleciała za pieniądze podatników i od razu więcej propagandy abcabc :) Taka „przypadkowa zbieżność” :) Tylko czy chłopie zamierzasz nas andrychowian przeprosić za kłamstwa na temat wyjazdu do Gruzji, opowieści że to był urlop za swoje a okazuje się że była delegacja i przelot dla 3 panów za kasę podatników. Sprawa dzięki mamnewsa i tak się wydała… Myślisz że możesz kłamać a potem tak po prostu wrócić do siania propagandy?

abcabc, 09.05.2018 15:24

Po wielu miesiącach rozmów i spotkań, sukcesem Burmistrza Andrychowa zakończyły się starania o poprawę bezpieczeństwa pieszych wzdłuż drogi krajowej DK52. Wczoraj, 11 stycznia na specjalnym spotkaniu w Andrychowie władze Gminy i przedstawiciele Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzgodnili, że w tym roku nastąpi budowa chodników przy Drodze Krajowej 52 na następujących odcinkach: 1. od Inwałdu w kierunku Choczni 2. od Inwałdu w kierunku Andrychowa 3. od Andrychowa w kierunku Bulowic. Ustalono ponadto szczegóły, z których wynika, że Gmina Andrychów opracuje dokumentację projektową, a zarządca drogi, czyli GDDKiA wykona z własnych środków inwestycyjnych wyżej wymienione odcinki chodników. Kolejnym uzgodnionym zadaniem jest budowa oświetlenia przejść dla pieszych w ramach projektu „Bezpieczne przejścia”. Zadanie to w pierwszym etapie, tj. w 2018 r. obejmuje budowę pięciu przejść na DK 52. I tu Gmina Andrychów ma opracować dokumentację projektową, ale też współfinansować inwestycję w 30 proc. kosztów zadania, natomiast zarządca drogi sfinansuje resztę, czyli 70 proc. kosztów zadania. Na najbliższej sesji styczniowej (25.01.2018 r.) Burmistrz Andrychowa złoży dwa projekty uchwał Rady Miejskiej w/s przystąpienia do realizacji powyższych zadań i upoważnienia Burmistrza do podpisania z GDDKiA porozumień. Spotkanie w Andrychowie odbyło się na zaproszenie Burmistrza, a jego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych.

budyn77, 09.05.2018 13:32

W Andrychowie dalej chodnika brak przy DK52 na "Górnicy"... Żeby przez 8. lat nie załatwić tej sprawy... Brawo wójt Zak.