W końcu będzie mogło powstać tam przedszkole

, Gospodarka, Wiadomości, 29.06.2018 12:35, PG
Dobra wiadomość dla mieszkańców, a zwłaszcza dla rodziców. Będzie remont ul. Słonecznej w Brzezince.
W końcu będzie mogło powstać tam przedszkole

W końcu ma zostać wykonana przebudowa drogi powiatowej nr 1741K – ul. Słoneczna w Brzezince. Droga ta jest o tyle ważna, bo przy niej, w budynku byłego Kółka Rolniczego [na zdjęciu], ma powstać przedszkole. Bez chodnika i asfaltu, które zapewnią bezpieczeństwo placówka nie może rozpocząć działania.

W ciągu kilku ostatnich lat trwały przekomarzania kto ma tą drogę remontować czy gmina, czy powiat. Wyszło na to, że inwestycję realizuje gmina a czy powiat wadowicki ją dofinansuje - nie wiadomo.

Droga ma być wykonana w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy a roboty mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Gmina zamierzała przeznaczyć na to zadanie 1 200 000 zł, ale firma, która złożyła ofertę w przetargu wyceniła swoje usługi na 1 700 000 zł. Dlatego też podczas sesji Rady Miejskiej zwiększyli zabezpieczone pieniądze na ten cel o kwotę 500 tys. zł.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 03.07.2018 08:04

Burmistrz buduje nowe przedszkola w Roczynach i w Inwałdzie to i w Brzezince wybuduje

troll, 03.07.2018 07:25

Niezłe rekolekcje @wzroczyny. Dla dzieci- po stokroć TAK. Tylko żeby to się nie skończyło jak z obiecanymi inwestycjami w innych wioskach :( .

wzroczyny16, 01.07.2018 17:06

Bardzo dobrze,że powstanie tam przedszkole dla dzieci - inwestycja w młode pokolenie zwróci się z naddatkiem z korzyścią dla każdego. Należało by zwrócić uwagą na sam fakt przekazania nie odpłatnie budynku - dawnego kólka rolniczego na cele społeczne. Osoby które miały istotny wpływ na decyzję przekazania zasługują na społeczne uznanie. Docierają do mnie informacje, o tych osobach - jedną z nich jest obecny sołtys malutkiej wioski Brzezinki. Jesteście wielcy tak trzymać. JP II. " Człowiek jest wielki , nie poprzez to, co posiada, ale przez to, co potrafi zrobić dla drugiego człowieka ". Przykre,że nawiedzona Beatka nie potrafi zrozumieć tak prostych i ponad czasowych słów największego w dziejach obecnego stulecia polskiego biskupa kościoła kk.