W centrum rozbiórki starej kamienicy [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 10.04.2018 12:00, WB
Zobaczcie jak to wygląda od środka.
W centrum rozbiórki starej kamienicy [FOTO]

Kamienica przy ul. Rynek 3 w Andrychowie przez wiele lat była zamieszkiwana przez społeczność romską. Kilka lat temu została wyłączona z użytkowania z powodu złego stanu technicznego. Budynek zostanie wyburzony. Gmina uzyskała pozwolenie na rozbiórkę. Jej koszt to 153 tys. zł.

Po świętach rozpoczęły się prace rozbiórkowe a my odwiedziliśmy firmę, która zajmuje się wyburzaniem tego budynku. Zobaczcie materiał.
Na razie nie wiadomo co powstanie w tym miejscu. Kiedyś był pomysł aby w tym miejscu wybudować nową kamienicę o innych funkcjach użytkowych i innym rozkładzie pomieszczeń, ale o tych samych detalach architektonicznych. Na razie wydaje się, że dla rządzących miastem sprawa zagospodarowania tego miejsca na razie nie jest priorytetem. W planach budżetowych nie ma pieniędzy na zagospodarowanie tego miejsca po wyburzeniu starego budynku.

Póki co pozostanie pusta przestrzeń - przejście łącząca plac Mickiewicza z ul. Rynek.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy