W 2020 roku w Wadowicach jeden wielki plac budowy

, Gospodarka, Wiadomości, 30.09.2019 09:55, red
Jak przeżyją to kierowcy?
W 2020 roku w Wadowicach jeden wielki plac budowy

Kilka dni temu w wadowickim magistracie odbyło się robocze spotkanie z przedstawicielami GDDKiA, Starostwa Powiatowego i wykonawcami. Ustalano, jak w przyszłym roku zorganizować ruch w Wadowicach, aby był on jak najmniej uciążliwy dla kierowców.

Jak informują w wadowickim magistracie, w 2020 roku Wadowice staną się jednym wielkim placem budowy.

- Niemal równolegle na głównych ulicach naszego miasta będzie odbywało się kilka dużych inwestycji, m.in. przebudowa ulic Lwowskiej i Sienkiewicza, budowa mostu, ronda i chodników na Wenecji oraz budowa sieci parkingów i ścieżek rowerowych. Wszystkie o łącznej wartości blisko 70 milionów złotych! - informuje wadowicki burmistrza Bartosz Kaliński.

To jeszcze nie wszystko. Kilka dni temu ogłoszono przetarg na budowę dworca autobusowego. Powstanie dwupoziomowy parking - na dole dla autobusów i rowerów, a na górze dla samochodów (ok. 70 miejsc). Wybudowany zostanie także dwupiętrowy budynek, który będzie stanowił zaplecze dworca

foto: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gregory, 30.09.2019 16:43

Szkoda że Przestępcza Organizacja już nie rządzi - kierowcy by przeżyli bo nie byłoby inwestycji zaś Mam Newsa a zwłaszcza gostek w czerwonych trampkach mieliby komfort psychiczny;-)