Uwaga kierowcy! Nowe bezobsługowe przejazdy kolejowe

, Na sygnale, Wiadomości, 14.12.2018 14:30, red
W tym miejscu trzeba zachować szczególną ostrożność - apeluje PKP PLK.
Uwaga kierowcy! Nowe bezobsługowe przejazdy kolejowe
14 grudnia Polskie Linie Kolejowe uruchomiły dwa nowe przejazdy bezobsługowe w Kalwarii Zebrzydowskiej (ulica Mickiewicza) i Zebrzydowicach w ciągu drogi wojewódzkiej 953 z Kalwarii do Skawiny.

To spora nowość w naszym regionie. Do tej pory był tam dróżnik, który uruchomiał rogatki. Teraz rogatki zamykane są bezobsługowo - kilkadziesiąt sekund wcześniej włącza się sygnalizacja świetlna, ostrzegające kierowców.

Kolejarze apelują, żeby sprawy nie bagatelizować i zachować szczególną ostrożność w tych miejscach - aby samochód nie został uwięziony na przejeździe pomiędzy zamkniętymi rogatkami, a takie sytuacje zdarzały się już na podobnych przejazdach w kraju. Odnowione przekazy są monitorowane, a wjazd na przejazd mimo ostrzeżenia może skończyć się mandatem dla kierowcy.

Chodzi o to, aby nie skończyło się tak, jak na jednym z przejazdów w Małopolsce.

Zobaczcie nagranie.foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 14.12.2018 16:01

I tak dęba ryzykować, bo może się uda- powinny być spryskiwacze trudnozmywalnej farby