reklama
reklama

Unijne dotacje na nowe inwestycje w strefie ekonomicznej

Gospodarka, Wiadomości, 04.11.2016 18:00, ks
Przedstawiciele dwóch firm działających w Zatorskiej Strefie Ekonomicznej podpisali w piątek (4.11) umowy na unijne dofinansowanie.
Unijne dotacje na nowe inwestycje w strefie ekonomicznej

Wdrożenie produkcji ekologicznych kotłów na biomasę V klasy oraz rozbudowa parku maszynowego produkującego komponenty urządzeń grzewczych – to pierwsze projekty przedsiębiorców, które uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 przeznaczone na wsparcie producentów urządzeń OZE.

 

Umowy dwóm firmom działającym na terenie SAG w Zatorze przekazał marszałek Jacek Krupa.

 

- Dwa projekty, które dziś otrzymują dofinansowanie przecierają ścieżkę dla firm wspierających odnawialne źródła energii i doskonale wpisują się w prowadzoną przez Małopolskę walkę o czyste powietrze – mówi marszałek Małopolski Jacek Krupa i dodaje: - Wspierając OZE w naszym regionie dajemy jasny sygnał, że nie tylko samorządy powinny zaangażować się w działania zmierzające do oczyszczania powietrza którym oddychamy - to także rola przedsiębiorców, którzy tak jak dzisiejsi beneficjenci dołączyli do naszych antysmogowych działań. 

 

Dofinansowanie z RPO - łącznie niemal 2,6 mln zł – będzie przeznaczone na projekty firmy Protech sp. z o.o. oraz Z.P.H.U. Witold Płoszczyca.

 

 

Dzięki dotacji (ponad 2 mln zł) pierwsza z firm rozpocznie produkcję kotłów na biomasę klasy V, które spełniają europejskie normy emisji zanieczyszczeń. Projekt kotłów to efekt prowadzonych w ramach międzynarodowego projektu badawczego prac B+R. Druga firma otrzyma pół miliona wsparcia na rozbudowę parku maszynowego. Inwestycja ma zwiększyć wydajność i jakość produkcji urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

 

 

źródło: Urząd Marszałkowski w Krakowie

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Iogin, 05.11.2016 20:02

I o to chodzi w biznesie ! Po co robić piece jak kiedyś z żeliwa w których można palić węglem (albo wszystkim co się pali) kilkadziesiąt lat jak można pospawać blaszki które biomasa zeżre w ciągu kilku lat i biznes się kreci, kasa płynie, Pan się cieszy, dziad narzeka i koło się zamyka :-) "europejskie normy emisji zanieczyszczeń" Ale chyba nie takie jak w dieslach Volkswagena ??? HA HA HA

Starybrat, 04.11.2016 19:39

Były już bio-paliwa, teraz biomasa. Efekt będzie podobny. Śmiać się, czy płakać? Cały świat idzie w stronę prądu( np.samochód Tesla), odnawialnych źródeł energii, gazu, my w stronę palenia węglem i biomasą. Rozumiem tani węgiel- tani prąd i ogrzewanie nim domów, w innym przypadku to jakaś paranoja. Skoro mamy nadwyżkę gazu, za który i tak musimy płacić w ramach take or pay - kontrakt "załatwiony" przez Pawlaka, to albo trzeba obniżyć cenę gazu dla prywatnych odbiorców, lub tworzyć elektrownie gazowe z tanim prądem, jak to ma miejsce w wielu państwach.