Targ w centrum miasta zmienia oblicze

, Gospodarka, Wiadomości, 24.07.2019 17:20, red
Wraca moda na zakupy ze straganu, kęcki targ znowu ożyje?
Targ w centrum miasta zmienia oblicze
W Kętach od kilku lat przy ulicy Sobieskiego obok stadionu znajduje się nowy plac targowy, ale władze miasta postanowiły ożywić także stary targ w centrum miasta. Jeszcze w latach 90. to był główny kęcki targ. Zainteresowanie po stronie kupujących i sprzedających było ogromne. W każdy poniedziałek, dzień targowy, cała ulica Wszystkich Świętych zastawiona była stoiskami.

Potem wraz z powstającymi kolejnymi sklepami i marketami w Kętach to wszystko podupadło, ale powoli moda na zakupy zdrowej żywności ze straganu wraca, więc jest i potencjał na rozwój kęckiego starego targu.

Prace przy przebudowie targu w centrum miasta trwają pełną parą. Jeśli nie pojawią się jakieś problemy, wszystko będzie gotowe w ciągu miesiąca i od września na nowym-starym targu będzie można robić zakupy.

W ramach inwestycji dokonano rozbiórki stoisk targowych, cały teren wyłożono nową kostką, wykonano nowy parking. Powstanie kilka nowych zadaszonych straganów, toaleta, nowe oświetlenie oraz monitoring. Wszystko to za prawie 1 mln zł.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 24.07.2019 18:03

Pamiętam tamten targ z lat osiemdziesiątych. Niesamowite klimatyczne miejsce. Ale czy teraz odżyje gdy ludzie nauczyli się kupować w supermarketach ?

",,**,,", 24.07.2019 16:53

A w Andrychowie prawdziwego targu nadal brak. Przy wizanie na Batorego to nieporozumienie, nie dość ze to parking to idzie nogi połamać,a na przemyslowej to nie targ, pustki tam są,parę aut ze zbożem i ziemniakami, stragany puste,rdzewieja, brak parkingu,ciasnota jednym słowem!!!!!!!!!! I jakos Urząd miasta nic z tym nie robi... pieniadze zostaly utopione,miejsce kompletnie się nie sprawdzilo,to zadupie na targ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!