Tak ma wyglądać nowy basen w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 09.10.2017 16:30, PG
Urząd Miejski w Andrychowie ujawnił projekt nowego, krytego basenu oraz jego wizualizację, plan i usytuowanie obiektu.
Tak ma wyglądać nowy basen w Andrychowie

 

Jak informują urzędowe Nowiny Andrychowskie dosłownie za kilkanaście dni ogłoszony zostanie przetarg na wykonawstwo tego obiektu. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, a zakończą w pierwszym kwartale 2019 roku.

 

Władze samorządowe są w trakcie poszukiwań środków zewnętrznych na wybudowanie basenu. W najbliższy czwartek burmistrz Tomasz Żak i jego zastępca Mirosław Wasztyl jadą w tej sprawie do Warszawy na spotkanie z ministrem sportu. Można tam dostać do 6 mln zł dotacji. W spotkaniu tym razem z burmistrzami uczestniczyć będzie też poseł Marek Polak (PiS).

 

Jak już informowaliśmy, basen powstanie w miejscu placu targowego przy ul. Włókniarzy a jego koszt ma wynieść do 25 mln zł. Jakiś czas temu uprawomocniło się wydane przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach pozwolenie na budowę.


foto: UM Andrychów

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 16.10.2017 21:53

@specnarz, z tym dopieszczaniem osiedla to bym nie szalał przez tygodnie idzie jak po grudzie, ale dobrze że się dzieje. @asquit, jak nie robią to wiadomo że źle, ale jak robią źle to także nie jest dobrze !

asquit, 16.10.2017 10:39

robią źle nie robią też źle cała andrychowska opozycja

Stanislawa_2801, 11.10.2017 13:14

No - zobaczymy co z tego wyjdzie!!!

specnarz, 11.10.2017 13:02

Ostatnio dopieszcza się osiedle bo wybory coraz bliżej a ludzi tam że ohohohoho.

repart, 11.10.2017 12:23

O tyle miałby sens nowy obiekt typu basen kryty w środku największego osiedla, jeśli w perspektywie możnaby na tym uzbrojonym już terenie dobudować do niego kolejne segmenty typu budynek widowisko koncertowy i siedziba Centrum Kultury i Wypoczynku z amfiteatrem nawet. Jak widać na wizualizacji na mapie chyba na widoku amfiteatralnym stanie "basenik", Niechaj zarząd miasta, jak ma wizję ożywienia największego osiedla tak rozplanuje już teraz obiekty, aby kiedyś powstał tu "kompleks" obok basenu dla centrum kultury albo z halą sportową (ale zmieniająca się wizja sytuuje tę ostatnią podobno przy boisku dawnego "Halniaka" pod Pańską Górą"). Chyba sporo jest miejsca między Włókniarzy a Starowiejską skoro władza poprzednia rezerwowała je na obwodnicę i załatwiła już na to dofinansowanie na 2011 rok

infocar, 11.10.2017 11:17

Kilka lat temu wiceburmistrz wyjaśniał radnym, że można zadaszyć obecny basen (rozsuwany dach, technologia XXI wieku), ale to nieopłacalne. To "nieopłacalne" to 5 mln zł. (w 2011 r.). mamnewsa.pl/newsy,2497--moze-by-tak-basen-zadaszyc---to-jest-sprawa-w-ogole-nieoplacalna---aktualizacja-

taranczako, 11.10.2017 08:03

specnarz, 2017-10-11 06:29:57 Trafiłeś w samo sedno!!!! Zamiast parkingu vis a vis obecnego basenu tam zlokalizować basen kryty zasilany z tych samych ciągów ciepłowniczych i obsługiwany nawet przez tę samą kasę i zarządzających, konserwatorów, ratowników. Z możliwością przechodzenia kładką z jednego na drugi latem. Pytanie się nasuwa gdzie wobec tego parkingi ...Pod ziemią i pod przeźroczystym dachem ... na terenie części sadu. Parking służący także parkującym na mecze piłkarskie. Zrobi ktoś symulację kosztów utrzymania dwóch obiektów basenowych odległych od siebie o 3 km i odległych o 10 metrów...Oraz czy oczyszczalnia pod odkrytym basenem podoła oczyszczaniu wody w krytym. Zimą na pewno!

specnarz, 11.10.2017 06:29

Lepsza by była lokalizacja na terenie byłego sadu obok stadionu Beskidu. Jest już parking blisko w pobliżu 3 szkoły. Takie centrum rekreacyjno - sportowe. Do tego jeszcze siłownia z salami do zajęć grupowych i cały rok można jechać.

taranczako, 11.10.2017 06:13

xxx

taranczako, 11.10.2017 06:06

Głosujący nad budżetem tego "przyszkolnego" krytego baseniku nie zatwierdzą chyba kolejnego projektu na nadmierne zadłużenie finansów miasta kredytem na sumę 35, a nawet na 15 mln generujący potem coroczne koszta utrzymania co najmniej 1 mln zl.. Nawet przy 6 mln dotacji ... Jest tyle potrzeb społecznych w gminie takich jak brak gminnego ośrodka zdrowia,a przy nim domu opieki dziennej pd 8 do 16 nad osobami starszymi czy niepełnosprawnymi. A w ogóle po co nam aż tyle środowiskowych domów zajęć dla osób nie wymagających dziennej opieki takich jak vis a vis ulicy Daszyńskiego obok SP dawnego gimnazjum Noblistów. jest tam winda i przystosowanie do domu opieki dziennej osób niepełnosprawnych nie byłoby trudne! A takich osób oby nie było niebawem więcej bo zabraknie miejsc w DOS! Po co aż dwa baseny w mieście chyba po to aby zamknąć odkryty

roczynianin, 10.10.2017 18:37

Sam basen ok. Ale miało być 15 milionów jest 25 a gdzie tam do budowy. Może być jeszcze drożej. Miejsc postojowych jak na lekarstwo. Na mamnewsa pisali że bedzie jedna niecka. Czyli prawdopodobnie ścisk. 25 miilionów - nawet jak Polak załatwi żeby rząd Pisu dał 6 milionów to co. Kolejne kredyty???? I tak ludzie mówią o wielkich zaciąganych za rządów Żaka. Jeszcze nowe spłacane już po wyborach??? A tak w ogóle - to prawda co mówią i piszą mieszkańcy że Żak wyprowadził się poza gminę? Bo to by dużo wyjaśniało.

roczynianin, 10.10.2017 18:32

niedobrze się robi od tej opłacanej propagandy sukcesu

abcabc, 10.10.2017 18:21

kolejne oczekiwana przez mieszkańców inwestycja po prostu burmistrz Żak zmienia Andrychów na lepsze

sportowiec, 10.10.2017 16:07

Piękny basen, w końcu !!! oby był jak najdroższy i jak najlepszy ! Im większy im więcej atrakcji tym lepiej będziemy mogli spędzać tam czas z rodzinami i znajomymi. BRAWO ! BRAWO ! BRAWO !

repart, 10.10.2017 11:59

Dlaczego tak usilnie kontynuują politykę zabudowywania coraz większych powierzchni zielonych i ogrodowych w Andrychowie przy jednoczesnej wycince niemal większości drzewostanu wszędzie gdzie przebudowują drogi czy stawiają wysokie jak na standardy takiego miasta budynki albo wydają zezwolenia na budowę coraz wyższych prywatnych budynków usługowo handlowych na Floriańskiej, na Olszynach, w Rynku.

infocar, 10.10.2017 11:52

Prognozowane koszty wzrastają, bo burmistrz co chwila ma nową wizję. Można na MN znaleźć starą wypowiedź, że "powstanie mały (długośc toru 20m), przyszkolny basen". Od koncepcji prostej pływalni dla uczniów powoli zbliżamy się do przedstawionej w ramach prima aprilisowego żartu koncepcji mamnewsowej: "kryta, wielopoziomowa pływalnia". Ciekawe ile dostaną od PiSu dotacji, skoro co dzień tak plują po nich?

Andriu, 10.10.2017 10:02

super już nie mogę się doczekać, jazda na basen do wadowic to jakaś masakra, mała dygresja może zrobić taki jeden basen z masarzami wodnymi coś na wzór bulgotników w bukowinie - coś dla starszych osób, kiedyś byłem na pewnej wiosce koło słupska mianowicie Redzikowo około 1600 mieszkańców Dane z roku 2014r i tam od 2009 funkcjonuje park wodny. naprawdę zarąbisty, park jest połączony ze szkołą, i bocznym wejściem prosto ze szkoły wchodziły dzieci na zajecia z wf. dodam że w sąsiednim słupsku też jest basen a mimo tego ten w Redzikowie funkcjonuje bardzo dobrze, a to za sprawą właśnie dodatkowych sal fitness, siłowni, odnowy biologicznej sami zobaczcie może będzie to dla włodarzy pewną inspiracją, zobaczcie parkwodnyredzikowo

bazyl, 10.10.2017 07:17

@gregory - to proste masło podrożało ! to basen też !!

gregory, 10.10.2017 06:52

Pomysł z krytym basenem fajny, wykonanie zaczyna wyglądać że fatalne. Ile tam jest miejsc parkingowych? Jak wszyscy chętni nawet ze szkół się pomieszczą w tak stosunkowo małym obiekcie? Najważniejsze. Chyba 2 tygodnie temu mamnewsa pisało że koszty to 15 mlin. Teraz już 25 milionów. Nawet jeśli ten znienawidzony przez zakolandię Polak załatwił wejście do ministra i ten da 6 baniek to co dalej? Ile jeszcze dojdzie kredytów do tych już zaciągnietych za Żaka jakie spłacane będą po wyborach?Jak można panu wierzyć panie Żak skoro te podawane koszty tak rosną?

martinez, 10.10.2017 06:33

mimo wszystko wszystkim dobrego dnia życzę. także klakierom zakolandii którzy pewno za chwilę zaczną "pracę" - będą kłamać i pluć po andrychowianach którzy dziwią się jak w ciągu kilku tygodni podawane koszty mogły wzrosnąć o 10 milionów i którzy zamierzają pilnować ile jeszcze ekipa Żaka zaciągnie kredytów

martinez, 10.10.2017 06:30

"Dla mnie to dowód na to jak z fajnej idei zrobić kichę za którą zapłacą podatnicy. " to prawda. Miało być fajnie a robi się fatalnie :( Ale co tam. Żak z tego co piszą ludzie nie mieszka już w Andrychowie. Jeśli to prawda i jeśli przestanie być burmistrzem nawet nie będzie musiał się tłumaczyć andrychowian. żeby tylko nie musiał się tłumaczyć komu innemu. Bo jak zebrać to jak zmieniają się wersje to źle to wygląda.

tomasznasz, 10.10.2017 06:20

Przecież niedawno pisano że ten basen ma kosztować 15 milionów. Teraz już 25 milionów???? To jakiś żart? Nikt nie potrafi tego wyliczyć? Ludzie już mają informację o ogromnych kredytach zaciągniętych so tej pory za Żaka. To jeszcze dojdą nowe wielkie? Przebić poprzedniego burmistrza chce Żak?

dudek, 09.10.2017 23:14

Starsi mieszkańcy Andrychowa pamiętają, że kiedyś w tym miejscu znajdował się staw, który zasypano odpadami z odlewni W.S.W. Patrząc z lekkim przymrużeniem oka, można by rzec, że lepszego miejsca na basen nie ma, bo wystarczy odkopać to co zakopano i już :). A tak poważnie to wizualizacja robi pozytywne wrażenie. Pożyjemy, zobaczymy. Może nawet skorzystamy.

Rzycan, 09.10.2017 23:13

Może kosztować nawet 200 milionów więcej ! Ważne że nasze dzieci i rodzice będą mogli przyjść na nasz basen, seniorzy nie będą musieli jechać do Wadowic, tylko przyjdą spacerem na basen. To się liczy ! A to co piszą niektórzy, to obłuda i chamstwo, zawiść i zazdrość.

tomasz2, 09.10.2017 23:05

I jeszcze jedno - za kolejne wizualizacje płacą podatnicy?

tomasz2, 09.10.2017 23:04

Dla mnie to dowód na to jak z fajnej idei zrobić kichę za którą zapłacą podatnicy. Zamiast basenu za 15 mln wybudowanego w 2018 roku mamy mieć basen za 25 mln wybudowany byc może w 2019 roku???!!!!!!!!!! Tak wynika z ostatnich tekstów na mamnewsa. Dla mnie to zwyczajnie zwodzenie ludzi. Najpierw mówi się jedno, potem drugie. Żeby za chwilę nie okazało się, że jak zliczyć to Żak i jego ekipa znacznie przeskoczą poprzednika w zaciąganiu kredytów!!!!!!!!!!!!!!!! Przyjdzie czas przypomnieć wszystkie kredyty zaciągane przez ekipę Żaka. Czy dojdą kolejne wielkie kwoty które będziemy spłacać pon 2018 roku kiedy już Żak może być daleko od Andrychowa?????

kaczor, 09.10.2017 22:57

"Druga wizualizacja nie przypomina w niczym pierwszej. Ciekawe czy ew. wybudowany obiekt będzie przypominał którąś z nich?" Infocar - trzeba jeszcze pamiętać że za wizualizacje płaci się. Podatnicy płacą. A tak w ogóle - pomysł z basen krytym fajny. Tylko wykonanie.... Pisano o 15 mln i zakończeniu pracy w 2018 roku. Teraz jest wersja 2019 rok i 25 mln złotych!!!!! Żeby nie skończyło się tak ze jednego kredytu na basen kryty nie spłaciliśmy a zaciągną kolejne na równie wielką kwotę :(

cath, 09.10.2017 22:50

@corleone Pietras z Kubieniem żyli w Matrixie wmawiając wszystkim ze basen bedzie czynny od kwietnia do listopada.Wlasciwie mógłby być czynny do grudnia byłoby miejsce na sprzedaż karpia wigilijnego.Gro czasu basenu zapełnia szkoły -teraz jeżdżą do Wadowic i Ket.

infocar, 09.10.2017 22:31

Druga wizualizacja nie przypomina w niczym pierwszej. Ciekawe czy ew. wybudowany obiekt będzie przypominał którąś z nich?

aleocochodzi, 09.10.2017 21:59

Jedyny plus lokalizacji to szkoła po drugiej stronie i osiedle mieszkaniowe. A gdyby nie poseł Marek Polak to w Warszawie pogoniliby pałą platformersów.

corleone, 09.10.2017 20:49

godny następca swojego poprzednika buduje nam pod koniec kadencji kolejny basen na kredyt. A sam w 2010 rżną kampanię na kredycie który poprzednie słoneczko zaciągnęło na budowę niecek pod chmurką/ Teraz sam wchodzi w buty poprzednika i wszystko w różowych okularach tak jakby nic się nie stało. Inna sprawa że kryty basen jest potrzebny w Andrychowie. Pytanie tylko czy w tym miejscu...

Nostradamus, 09.10.2017 20:36

Kolejna wizualizacja. Papier wszystko przyjmie.

Mieszkaniec2, 09.10.2017 20:32

Projekt wygląda nieźle ale tylko dlaczego ,że nie uwzględnili na nim w tle bloków .... kto zezwolił w takim miejscu na basen. Powinnien być w jakimś rekreacyjnym miejscu np obok stadionu wtedy miało by to ręce i nogi dwa baseny, stadion super a tu znow ni w 5 ni w 10 tragizm jak zwykle nikt nie pomyślał o estetyce .

stefanbatory, 09.10.2017 19:22

No własnie. Miejsc parkingowych tylko dla osługi basenu. Tylko mieszkancy okolicznych bloków beda wiecznie wkur... ze nie ma gdzie zaparkowac a pobliski market zacznie pobierac oplaty parkingowe. Inwestycja za 25mln bez parkingu za niecale 100tys. Kolejna nieprzemyslana do konca inwestycja w naszej gminie po odkrytym nierentownym basenie i cudownym moscie na dk52 z dwoma jezdniami zamiast czterema Oeacje na stojąco!

Wasaki3, 09.10.2017 18:09

Na planie jest 55 miejsc parkingowych, na targu staje ok 25 samochodów w tej chwili, więc nie wygląda to najlepiej dla mieszkańców i klientów basenu. A co z pozostałą częścią terenu(boiskiem) nie dało się tego lepiej zaplanować? Kasy też póki co nie ma. Budowa dopiero w przyszłym roku a sklepikarze już wyrzucani.

abcabc, 09.10.2017 17:52

super to wszystko wygląda

budyn77, 09.10.2017 17:24

A pozostałe 20-25 mln skąd? Kredyt na 10 lat?