Ta inwestycja to oczko w głowie włodarzy [FOTO]

Region, Sucha Beskidzka, Gospodarka, Wiadomości, 08.01.2018 13:30, PG

Trwa renowacja zamku. Pałac pięknieje.

Ta inwestycja to oczko w głowie włodarzy [FOTO]

Władze Suchej Beskidzkiej podjęły negocjacje ze spadkobiercami zamku i ostatecznie gmina odkupiła zamek od Państwa Tarnowskich za 5 mln zł. Akt notarialny w tej sprawie podpisano na wiosnę 2016 roku.

Zaraz potem gmina zaczęła się starać dotację unijną na jego remont. I udało się pozyskać 6,5 mln zł.

19 września 2017 r. podpisano umowę z wykonawcą wyłonionym w tym przetargu tj. firmą WM Renowacje z Krakowa na przeprowadzenie prac remontowo – konserwatorskich w zabytkowym zamku w Suchej Beskidzkiej.

Wcześniej wyłoniono wykonawcę II części inwestycji, czyli wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Zajmuje się tym firma ze w Słotwiny w województwie lubelskim. Koszt to 774.062,65 zł brutto.

Jak widać na zdjęciach prace trwają. Modernizacja obejmuje wymianę pokrycia dachowego wraz z obróbkami blacharskimi, konserwację kominów, instalację odgromową, wykonanie elewacji z rekonstrukcją okładzin architektonicznych zewnętrznych, wymianę zewnętrznej stolarki okienne i drzwiowej, wykonanie izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej, utwardzenie dziedzińca zamkowego wraz z modernizacją kanalizacji deszczowej, odnowienie mostków w parku zamkowym, iluminacja elewacji zamku.

Szacowany koszt całego przedsięwzięcia wynosi 10,5 mln zł, z czego gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 6.45 mln zł. Reszta pochodzi z budżetu gminy.

Planowany termin zakończenia robót to 15 października 2018 roku.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy