Starą Drogą będzie się dało przejechać

, Gospodarka, Wiadomości, 09.09.2019 16:25, red
Starą Drogą będzie się dało przejechać

Kilka dni temu pisaliśmy o fatalnej sytuacji na ulicy Stara Droga w Bulowicach, gdzie od dłuższego czasu budowana jest kanalizacja. Droga już kiedyś była w fatalnym stanie, a po wykonanych pracach - w wielu miejscach - jest w stanie katastrofalnym. Na szczęście, powoli coś zaczyna się poprawiać. Przynajmniej na niektórych odcinkach.

Gmina Kęty wyłoży na remont ulicy 50 tys. zł, a Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu - 55 tys. zł. Naprawa ma objąć 320 m.

- Gmina Kęty wraz z Powiatem Oświęcimskim remontują jeden pas drogi, który jest w kiepskim stanie, a kanalizacja nie była w nim posadowiona. Według warunków odtworzenia po budowie kanalizacji Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Kętach nie miał tego zakresu drogi naprawiać i dlatego zdecydowały się na to oba urzędy - precyzuje Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w przesłanej do mamNewsa.pl informacji.

To na zlecenie MZWiK wykonywana jest budowa kanalizacji. MZWiK ma także za zadanie naprawić drogę.

Spółka dodaje, że nawierzchnia drogi już przed budową kanalizacji była w bardzo złym stanie, więc obecne prace związane z asfaltowaniem, sprawią, że będzie ona w znacznie lepszym stanie niż przed rozpoczęciem robót budowlanych. Zakres odtworzeń poglądowo można przedstawić następująco:


- Zatem po zakończeniu budowy kanalizacji i odbudowy drogi, Stara Droga na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zacisze w kierunku Andrychowa, będzie miała nową nawierzchnię na całej szerokości na długości ok. 620 m - zapewniają przedstawiciele Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

foto: MZWiK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy