Spółdzielnia wybuduje kolejny blok mieszkalny?

, Gospodarka, Wiadomości, 12.10.2016 11:10, ks
Burmistrz ogłosił konsultacje w tej sprawie.
Spółdzielnia wybuduje kolejny blok mieszkalny?

Wadowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa od 2008r. wybudowała w Kalwarii Zebrzydowskiej 157 nowych mieszkań, w tym w ostatnim roku 56  w budynkach przy ul. Broniewskiego. Wszystkie oddane do użytku w latach poprzednich lokale są obecnie zamieszkałe, a do Spółdzielni zgłaszają się nadal osoby wyrażające chęć zakupu kolejnych nowych mieszkań. 

 

Dlatego spółdzielnia chce budować kolejny budynek. Planuje kupić od gminy działkę o powierzchni ok. 30 arów z przeznaczeniem na wybudowanie budynku wielorodzinnego z 24 mieszkaniami, w sąsiedztwie bloków przy ul.Broniewskiego, które powstały ostatnio. 

 

W sąsiedztwie planowanego budynku znalazłyby się  również miejsca parkingowe (co najmniej jedno miejsce przypadające na każde mieszkanie) oraz wymagana przez przepisy prawa powierzchnia biologicznie czynna, na której możliwe będzie zamontowane urządzeń służących dzieciom do zabawy lub zieleni towarzyszącej zabudowie. 

 

Na razie nie wiadomo, czy dojdzie do tej inwestycji. Ponieważ chodzi o teren należący do gminy, burmistrz Kalwarii postanowił zapytać mieszkańców o zdanie w tej sprawie.

 

Każdy zainteresowany może wypełnić specjalną ankietę.

źródło: UM Kalwaria

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy