Spełnili marzenia uczniów. Tak otwierano nowe boisko [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 11.09.2019 10:40, NEWSY CZYTELNIKÓW
Spełnili marzenia uczniów. Tak otwierano nowe boisko [FOTO]
Wielkie sprawy, wielki dzieła czy idee zaczynają się zwykle od myśli, pomysłu. Tak było i w tym przypadku – budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego dla Szkoły Podstawowej w Brodach. Taki pomysł powstał w głowach członków Rady Rodziców przed 2017 rokiem. Od pomysłu do realizacji droga była długa. Ważne, że udało się ideą zarazić innych i przekonać do jej zrealizowania władze gminy, które dzisiaj, 10 września, dokonały uroczystego przecięcia wstęgi. Boisko zostało również poświęcone przez wikarego tutejszej parafii – Ojca Fabiana Wikierę.

Po oficjalnej części na boisku, na którym padły pierwsze gole, rzuty do kosza i piłką ręczną na bramkę, Dyrektor Szkoły, mgr Małgorzata Prażnowska zaprosiła wszystkich zebranych gości do sali gimnastycznej, by wspólnie celebrować święto sportu.

Padły tam podziękowania: dla Burmistrza, dr hab. inż. Augustyna Ormantego i Rady Miejskiej za przychylność i sfinansowanie części inwestycji; dla Pani Joanny Smolik – za napisanie i złożenie wniosku aplikacyjnego na budowę boiska; dla projektanta i wykonawcy – za terminowość, profesjonalizm i solidność. Dyrektor Szkoły podziękowała również panu Grzegorzowi Kuligowi, pani Alicji Opyrchał i wszystkim tym Rodzicom, którzy od początku wspierali tę inicjatywę oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania obiektu.


Przybyli licznie goście mieli możliwość obejrzeć sportowe dokonania uczniów szkoły w Brodach już przed wejściem do sali gimnastycznej, gdzie w szklanych gablotach prezentowane są puchary, na ścianach wiszą dyplomy. Sam zaś program artystyczny traktował o zasadach przyświecających sportowcom – od symboliki kół olimpijskich począwszy. Młodzi sportowcy pokazali też swoje umiejętności w różnych dziedzinach, np.: piłce nożnej, gimnastyce artystycznej czy umiejętności dopingowania graczy – w występie child-liderek. Były także okolicznościowe wiersze i piosenki.

Całość inwestycji to: 512 466 zł, z czego 238 911 zł zostało dofinansowane przez Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.
tekst i foto: JD

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy