Śmieci na Krakowskiej, bo ktoś zapomniał o montażu koszy

, Gospodarka, Wiadomości, 23.05.2019 10:10, red
Kilka miesięcy temu przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie zamontowano nowe barierki pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Problem w tym, że drogowcy o czymś zapomnieli...
Śmieci na Krakowskiej, bo ktoś zapomniał o montażu koszy
I to o czymś bardzo ważnym! O koszach na śmieci. Do tej pory na całej długości Krakowskiej, m.in. pomiędzy samolotem a pocztą, gdzie zamontowano nowe barierki, nie ma ani jednego kosza. Efekt? Walające się w różnych miejscach śmieci.

Jeden z mieszkańców już w marcu interweniował w tej sprawie w magistracie, ale - ku jego zdziwieniu - okazało się, że to wcale nie jest taka prosta sprawa. Najpierw dwa wydziały ustalały pomiędzy sobą, gdzie są kosze na śmieci i kto je powinien ponownie zamontować.

Ostatecznie okazało się, że jest to zadanie zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To na zlecenie tej instytucji w lutym zamontowano nowe poręcze i zdjęto wtedy kosze na śmieci.

Teraz – jak ustaliliśmy – trwa wymiana korespondencji pomiędzy magistratem a GDDKiA w sprawie tego, kto powinien ponownie zamontować kosze. Mijają kolejne dni i tygodnie. Koszy jak nie było, tak nie ma. Czy w tym roku w ogóle się pojawią?

Będziemy informować.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 23.05.2019 19:08

A kto odpowiada za porządek na widocznym na zdjęciu chodniku?????

Turboplazmotron, 23.05.2019 13:54

Kosze oczywiście są potrzebne ale tłumaczenie braku kultury osobistej brakiem koszy jest dziwne żeby nie napisać śmieszne.