Rodzinna akcja na Pańskiej Górze. Przyłączyli się też strażnicy miejscy [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 18.04.2019 18:35, NEWSY CZYTELNIKÓW
Inicjatywa godna pochwały.
Rodzinna akcja na Pańskiej Górze. Przyłączyli się też strażnicy miejscy [FOTO]
Ostatnio wiele razy pisaliśmy o niemal wszechobecnych śmieciach. Śmieciach, które je ktoś tam wyrzucił. Przykładem są choćby tereny rekreacyjne na Pańskiej Górze.

Mieszkańcy coraz częściej biorą jednak sprawy w swoje ręce. Przykładem jest choćby czwartkowa (18.04) spontaniczna akcja.

Tak opisuje to jedna z mieszkanek, pani Izabela.

- Dziś wyszliśmy z siostrzeńcami na Pańską Gorę zbierać śmieci. To była inicjatywa dzieci - Nikodema lat 6 i Tymka lat 3,5. Byliśmy w urzędzie miejskim, gdzie dali nam worki i rękawiczki. W urzędzie ustaliliśmy gdzie znieść worki ze śmieciami żeby były od razu zabrane przez miejski zakład komunalny. Super panie tam pracują! Już na gorze gdy już zebraliśmy parę worków, przyjechała Straż Miejska też zbierać śmieci, jak nam powiedzieli, to po waszym artykule o śmieciach! Dzięki temu też nie musieliśmy ściągać worków na dół sami do wywozu - pisze do nas pani Izabela.

Zobaczcie zdjęcia z akcji.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

krl13, 26.04.2019 22:38

Niestety, sytuacja się powtarza - praktycznie co weekend kilkadziesiąt osób imprezuje na Widokówce i zostawia po sobie totalny śmietnik. Dzieci i ich rodzice posprzątały, żeby dwa tygodnie później śmieci było tyle co przed akcją, bo niewychowane gówniarstwo zrobiło sobie tam wysypisko. Proponuję robić tam regularne naloty SM i Policji, zwłaszcza, że część z nich nie nawet 18 lat...

obserwator2012, 19.04.2019 08:41

Może bulwary nad Wieprzówką, choćby między mostami -Krakowska Beskidzka też doczekają się sprzątania-chętnie przyjdę.

krl13, 18.04.2019 21:29

Super sprawa, gdyby nie to, że byłem w pracy chętnie bym dołączył. Bardzo pozytywnie się zdziwiłem, jak zobaczyłem te worki! Raz jeszcze dzięki mediom, urzędnikom i pracownikom ZGKIM i oczywiście wszystkim wolontariuszom! Szacun!

dr_dick_solomon, 18.04.2019 20:52

Piękna akcja. Szkoda tylko, że kolejny raz to dzieci sprzątają prywatną działkę po andrychowskich żulach. Ciekawe czy może widok tych dzieciaczków dzierżących w rączkach pijacie artefakty ruszy menelskie sumienie.

jakub7878, 18.04.2019 20:49

A co w mieści nie ma służb porządkowych żeby posprzątać? Straż Miejska nie chodzi tam na kontrolę i nie wypisuje mandatów za śmiecenie?Ktoś powinien z tym zrobić porządek!