Remont Białej Drogi już na granicy z Andrychowem [VIDEO]

, Gospodarka, Wiadomości, 31.03.2020 19:30,
Szybkie tempo prac.
Remont Białej Drogi już na granicy z Andrychowem [VIDEO]
Kilka miesięcy temu rozpoczął się remont ul. Biała Droga na odcinku Nidek - Wieprz - Andrychów. Łagodna zima pozwoliła na maksymalnie przyspieszenie prac.


Drogowcy zaczęli od strony Nidku, a właśnie dotarli do granicy z Andrychowem! Na remontowanym obecnie odcinku w Wieprzu w zasadzie trzeba jeszcze tylko położyć asfalt. W kwietniu powinny rozpocząć się prace od granicy z Wieprzem do ronda przy ulicy Przemysłowej w Andrychowie. Końcowy fragment - od ronda do ulicy Krakowskiej będzie remontowany po wykonaniu prac związanych z budową dojazdu do nowej galerii handlowej.

Remont tej dziurawej drogi to koszt aż 13 930 000, 00 zł, z czego 7,3 mln zł powiat pozyskał ze środków unijnych a resztę dołożyły gminy: Wieprz, Andrychów oraz powiat z własnego budżetu. Zakończenie remontu zaplanowano na grudzień 2020 roku.

W ramach inwestycji gruntownie przebudowanych zostanie 4 km traktu (1,3 km w gminie Andrychów i 2,7 km w gminie Wieprz). Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie ścieżka rowerowa, a w Andrychowie chodnik oraz nowe oświetlenie. Prace wykonuje firma DROG-BUD Franciszek Fryc ze Spytkowic.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy