Radny interweniuje w sprawie parkingu obok hali w Andrychowie

, Gospodarka, Wiadomości, 21.08.2019 08:30, red
Władze gminy planują tam położyć kostkę, ale jest problem...
Radny interweniuje w sprawie parkingu obok hali w Andrychowie

O parkingu przy hali sportowej przy ulicy 1 Maja w Andrychowie pisaliśmy wiele razy. Terenem zarządza magistrat, ale parking jest w kiepskim stanie. Zwłaszcza po ulewach. Gmina regularnie łata tam doraźnie dziury, ale pomaga to tylko na chwilę.

Jednocześnie władze miasta chcą ten teren wyłożyć kostką brukową, ale jest problem – konieczne są uzgodnienia z zarządcą rzeki Wieprzówka, czyli Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej - Wody Polskie. Wody Polskie to rządowa spółka. Burmistrz Tomasz Żak informował niedawno, że ciągle brakuje stosownych decyzji ze strony RZGW.

Chodzi zezwolenie na odwodnienie terenu.

Może w końcu coś w tej sprawie ruszy? Sprawą zainteresował się niedawno radny wojewódzki Filip Kaczyński (PiS). Skierował interpelację do marszałka województwa, a ten wystąpił już do RZGW o wykonanie stosownych uzgodnień – tak aby gmina mogła wykonać odwodnienie i remont parkingu.

Odpowiedzi ze strony RZGW jeszcze nie ma. Będziemy informować, jaki będzie finał sprawy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maartski, 21.08.2019 13:50

Polecam Panu Burmistrzowi kontakt z panem Janem S. który bez zgody RZGW postawił szlaban przy rzece na Bloęcinie i do tej pory stoi, mimo nakazu usunięcia. Może Pan Jan ma jakieś dobre kontakty ;D