Radni ustalili ceny biletów za przejazd autobusem

, Gospodarka, Wiadomości, 31.05.2019 20:00, red
Radni andrychowscy zatwierdzili nowe ceny biletów.
Radni ustalili ceny biletów za przejazd autobusem
Tym razem ustalone zostały ceny biletów w transporcie międzygminnym. Prawdopodobnie już od wakacji to gmina Andrychów, zamiast MZK Kęty, będzie odpowiedzialna za komunikację międzygminną na liniach Andrychów - Kęty przez Bulowice i Andrychów - Kęty przez Czaniec.

Podczas ostatniej sesji andrychowska Rada Miejska zatwierdziła stawki na liniach międzygminnych. Tak to wygląda.
Natomiast w komunikacji autobusowej na terenie gminy Andrychów obowiązują inne stawki: 2,5 za bilet normalny. Z bezpłatnych biletów mogą korzystać dzieci, młodzież szkolna, studenci, seniorzy, a także - od stycznia 2019 roku - osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie.

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie ul. Starowiejska 22b na Dzienniku Podawczym są w dalszym ciągu wydawane bilety bezpłatnych przejazdów 1+1 (dla dzieci i młodzieży dotkniętych inwalidztwem lub niepełnosprawnością ).

Bilet uprawnia do darmowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Gminie Andrychów. Ważny jest za okazaniem legitymacji osoby niepełnosprawnej, do - ukończenia przez posiadacza 16 roku życia.
- Jest to bilet przejazdów każdorazowych na wszystkich liniach.
- Bilet wydawany jest na okres ważności orzeczenia o niepełnosprawności.

Jak uzyskać taki bilet?
Należy złożyć wniosek o wydanie biletu bezpłatnych przejazdów w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie ul. Starowiejska 22 w godzinach od 7.00 do 15.00.

Wzór wniosku można pobrać w siedzibie Ośrodka oraz zamieszczony jest na stronie Urzędu Miejskiego w Andrychowie i Ośrodka ,na stronie Stowarzyszenia Otwórzmy Drzwi na Świat a także w linku za pośrednictwem naszej strony.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z w/w instytucjami - informuje Patrycja Kołodziejczyk ze stowarzyszenie "Otwórzmy drzwi na Świat", które było inicjatorem wprowadzenia bezpłatnych biletów dla niepełnosprawnych.

Wniosek do pobrania ;


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 01.06.2019 06:33

Brawo UM ale uważam, że ceny powinny być wyższe i koniec z darmochą !

Ca-ro, 31.05.2019 22:05

Ale zrobili łaske niepełnosprawnym ,chyba ktoś tu nie zna ustaw obowiązujących w całym kraju

Turboplazmotron, 31.05.2019 20:34

Czyli dzieci jeżdżące z ulicy Grunwaldzkiej i Konstytucji 3go mają będą dalej płacić za przejazd. Brawo dla Radnego z tej okolicy, brawo Panie Sarlej widać jak dba Pan o swoich wyborców.