Przypominamy. W sobotę święto. Sklepy zamknięte

Region, Wadowice, Andrychów, Sucha Beskidzka, Kalwaria Zebrzydowska, Kęty, Zator, Gospodarka, Wiadomości, 04.01.2018 10:45, red
Przypominamy. W sobotę święto. Sklepy zamknięte
W sobotę 6 stycznia wypada Święto Trzech Króli. To jedno z trzynastu świąt w Polsce, kiedy obwiązuje zakaz handlu. 6 stycznia nie ma więc co liczyć, że otwarte będą takie sklepy jak Tesco, Kaufland, Netto, Aldi, Carrefour czy Biedronka.

Z pewnością będą jednak czynne małe osiedlowe sklepiki, pod warunkiem że za ladą staną ich właściciele, lub osoby, które nie są pracownikami w rozumieniu kodeksu pracy. Wystarczy więc, że właściciel małego sklepu podpisze z pracownikiem umowę cywilno-prawną na ten konkretny dzień i już wszystko jest w porządku.

Wkrótce dni bez handlu będzie więcej.

Przypomnijmy, że niedawno Sejm przyjął ustawę zgodnie z którą, od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy będą czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. W 2019 roku sklepy będą czynne tylko w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią, a od 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku - trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, czyli wtedy gdy sklepy organizują wyprzedaże.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy