Przetarg na przebudowę Lwowskiej. Będzie rewolucja!

, Gospodarka, Wiadomości, 24.10.2019 09:50, red
Wiadomo co zostanie wykonane.
Przetarg na przebudowę Lwowskiej. Będzie rewolucja!
Wadowickie władze ogłosiły przetarg na wykonanie pierwszej z zaplanowanych dużych inwestycji drogowych w najbliższych latach w Wadowicach - przebudowę ulicy Lwowskiej.

Gmina Wadowice dostała na ten cel rządową – 6,2 mln zł. Termin składania oferty upływa 7 listopada br.

- Dzięki pozyskanym środkom pieniężnym centralna ulica w naszym mieście zmieni się nie do poznania i stanie się wizytówką Wadowic. Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Przebudowana zostanie także magistrala wodociągowo--kanalizacyjna oraz inne instalacje – informują wadowiccy urzędnicy.

W najbliższych latach duża inwestycja wykonana zostanie także na ulicy Sienkiewicza. Planowana jest także budowa nowego mostu na Skawie na drodze krajowej oraz ronda na tej samej drodze.


foto: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy