Przejścia dla pieszych wreszcie porządnie doświetlone [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 23.12.2018 09:00,
Tak właśnie powinno to wyglądać.
Przejścia dla pieszych wreszcie porządnie doświetlone [FOTO]
W zeszłym roku zarządca dróg krajowych, krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zlikwidował wiele przejść dla pieszych (m.in. w Andrychowie, Bulowicach, Choczni), co nie zawsze podobało się mieszkańcom. Jest i dobra wiadomość. Najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych są teraz bardziej doświetlone, co znacznie powinno poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Na terenie gmin Kęty oraz Kalwaria Zebrzydowska zakończono właśnie budowę oświetlenia na kilku przejściach dla pieszych. Oświetlenie przejść dla pieszych wykonane zostały w Kętach przy PZ nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach oraz dwóch przejść w Bulowicach. Wykonano także oświetlenie dwóch przejść dla pieszych w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ulicy Jagiellońskiej.

Przed świętami podobne inwestycje wykonane zostały także w Inwałdzie i w Andrychowie, gdzie porządnie doświetlono 5 przejść.

Kolejne zadanie obejmuje budowę chodników na takich odcinkach:

a) od Inwałdu w kierunku Choczni

b) od Inwałdu w kierunku Andrychowa

c) od Andrychowa w kierunku Bulowic

Tak to teraz wygląda.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 23.12.2018 19:31

Dlaczego nie wszystkie?Na Krakowskiej dalej jest tragedia

taranczako, 23.12.2018 13:26

Wszystko to mydlenie oczu a nie rozwiazanie problemu niebezpiecznych przejsc dla pieszych. Owszem jak jest ciemno i starsza osoba szla z placu Mickiewicza do domu kultury listopadowa pora to zaczepil ja osobowy i ciagnal pod stacje i kierowca nic nie zauwazyl. Ale co tak naprawde poza jakimis bzdurnymi przepisami czy ograniczeniami ze nie mozna w 2 miejscach zrobic w miescie wielkosci Andrychowa przejsia nad lub pod jezdnia! Chyba brak oleju w glowie dyrekcji drog!

Thoor, 23.12.2018 12:50

Po tylu latach w końcu "specjaliści" od bezpieczeństwa ruchu wpadli na pomysł doświetlania przejść selektywnie. Latami cudowali, debatowali i nie potrafili wymyśleć. Wyremontowana Włókniarzy powinna być wzorem jeśli chodzi o oświetlenie przejść dla pieszych - naprawdę fajny efekt i na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

abcabc, 23.12.2018 12:11

brawo dla burmistrza za kolejne potrzebne mieszkańcom przedsięwzięcie a pis niech dalej wszystko blokuje i krytykuje