Progów zwalniających nie będzie. Urząd proponuje strefę zamieszkania. Czy to wystarczy?

, Gospodarka, Wiadomości, 12.04.2019 19:00, PG
Będzie bezpieczniej?
Progów zwalniających nie będzie. Urząd proponuje strefę zamieszkania. Czy to wystarczy?

Mieszkańcy Andrychowa złożyli wniosek o montaż dwóch progów zwalniających oraz ograniczenia prędkości na ul. T. Kościuszki w okolicy działek rekreacyjnych Pańska Góra”.

W 2008 roku obok stadionu wykonano remont nawierzchni i położono kostkę. Z tego powodu pojawiło się tam sporo osób spacerujących, biegających czy rowerzystów. Szczególnie tę okolicę upodobały sobie rodziny z dziećmi. Dwa lata temu wykonano modernizację dalszej części drogi oraz parkingi dla działkowców.

Niestety, miejsce to stało się idealną "drogą na skróty" dla wielu kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Już nie raz dochodziło tam do stłuczek. Szczególnie wrażliwym odcinkiem jest ten prowadzący przez las, gdzie nie ma poboczy z chodnikiem.

W celu przyspieszenia tematu swoją interpelację w tej sprawie złożył do urzędu radny Czesław Rajda. Niestety, jak odpowiada zastępca burmistrza Wojciech Polak nie można tam zamontować progów zwalniających, gdyż nie robi się tego na trasach obsługiwanych przez linie autobusowe. Uda się jednak na odcinku od lasu aż do ul. Podgórskiej umieścić znak „Strefa zamieszkania”, który ogranicza prędkość do 20km/h.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 13.04.2019 11:15

Wojciech Polak to ten następca b. Żaka gdy ten zostanie wybrany posłem tej jesieni? Co na to p. Kubień?

taranczako, 13.04.2019 11:11

Wojciech Polak to ten następca b. Żaka gdy ten zostanie wybrany posłem tej jesieni? Co na to p. Kubień?

Turboplazmotron, 13.04.2019 08:48

beskidmały tłumaczenie trochę nie trafione tylko czyje? "Wojciech Polak nie można tam zamontować progów zwalniających, gdyż nie robi się tego na trasach obsługiwanych przez linie autobusowe" . Kilka lat temu na ulicy konstytucji 3go mają (którędy rano jeździ linia 10) był znak"strefa zamieszkania" , który później zlikwidowano i zrobiono progi zwalniające. Dlatego tłumaczenie Pana Wojciecha do Mnie nie trafia.

beskidmaly, 13.04.2019 08:41

@kolomo piszesz o kulturze osobistej w stosunku do innych .Wy ja wykazales w swoim komentarzu bo myślisz ze tylko Ty masz racje.

kolomo, 13.04.2019 08:26

beskidmaly, Zadowoleni działkowcy, gdyby mnie ktoś przywoził i odwoził za darmo też bym był zadowolony. Piszesz o złotym środku- jest!!! a trochę kultury osobistej w stosunku do innych nie zaszkodzi. Znak sam w sobie niczego nie załatwi bo i tak nikt go nie będzie respektował przykład ul. Legionów gdzie wszyscy pędzą jak gdyby go nie był.

Rower , 13.04.2019 07:11

Przecież są specjalne progi zwalniające dopasowane do rozstawu osi autobusów.

beskidmaly, 13.04.2019 06:03

Kolomo: nie ma szans aby wszystkim dogodzić z jednej strony sa podziękowania dzialkowcow za autobusy ze jezdza i od mieszkancow z Biadasowa ze fajny skrot i fajna droga a od mieszkancow ul Kosciuszki glosy takie jak Twój i jaki jest zloty srodek nie wiem.

beskidmaly, 13.04.2019 06:03

Kolomo: nie ma szans aby wszystkim dogodzić z jednej strony sa podziękowania dzialkowcow za autobusy ze jezdza i od mieszkancow z Biadasowa ze fajny skrot i fajna droga a od mieszkancow ul Kosciuszki glosy takie jak Twój i jaki jest zloty srodek nie wiem.

kolomo, 12.04.2019 21:58

Ulica Kościuszki prowadzi przez Park Miejski. Kto widział usłyszał aby po parku jeździły samochody i autobusowy komunikacji miejskiej. Latem idąc przez Park można zobaczyć przejechanie zasktonce i inne małe zwierzątka. Dojazd na działki jest od drugiej strony tj. od ul. Dabrowskiego Kilińskiego i Podgórskiej. Ul. Kościuszki powinna być dla spacerujcych jeżdżących rowerami i mieszkańców,a nie dla piratów rajdowców i autobusów. Włodarze miasta powinni do czasu do czasu przejść się tymi nie sprzatanymi chodnikami zarośnientymi trawą wystajacymi na chodnik krzakami a jesienią i zima zasypanymi lisciami, które po opadach deszczu i śniegu tworzą śliską błotnistą niebezpieczną maź. Ulicą spaceruje sporo ludzi z dziećmi o każdej porze roku i powinno się zadbać o ich bezpieczeństwo i wrażenia estetyczne.

beskidmaly, 12.04.2019 21:05

Przypominam Turboplazmotorn, ze do dzialek wlasnie tamtendy jezdzi latem autobus, chciaz bliżej stadionu juz sa progi spowalniające na tej samej ulicy wiec tłumaczenie troche nie trafione ale te progi juz były zainstalowane zanim autobusy zaczely tam jezdzic.

Keson, 12.04.2019 20:18

ja mam tak niskie zawieszenie, że przez taki próg przejeżdżam 15 minut i to jak ktoś mi pomaga

Wasaki3, 12.04.2019 20:17

Nowy znak? Pojawił się w 2003 roku. Ale masz rację, większość ludzi nie wie co on oznacza i jakie niesie ze sobą konsekwencje co widać np na Metalowców. Jenak progi były by lepsze.albo postawić znak i jakaś kontrola z suszarką kilka razy i spokój bo każdy pomyśli: "tu ostatnio stali".

bolo123, 12.04.2019 20:10

Super - tylko jest to stosunkowo nowy znak i ilu tzw. "starych kierowców" wie co on faktycznie oznacza, z doświadczenia wiem też że niewielu go respektuje

Turboplazmotron, 12.04.2019 19:02

To linia 10 MZK Kęty może jeździć po progach zwalniających a inne nie ? Pan Wojciech chyba nie zna tras linii autobusowych w naszym mieście. Mam coraz większe wątpliwości co do fachowości tego Pana.