Problemy z wyborem nowego przewoźnika w Andrychowie. Kto pojedzie od 1 stycznia?

, Gospodarka, Wiadomości, 12.12.2018 17:00, PG
Andrychów chce wybrać przewoźnika, który będzie woził mieszkańców przez kolejne pięć lat. Czy się uda? Póki co zabezpieczono za mało pieniędzy na ten cel.
Problemy z wyborem nowego przewoźnika w Andrychowie. Kto pojedzie od 1 stycznia?

Wraz z końcem grudnia kończy się umowa z dotychczasowymi przewoźnikami, czyli firmą PKS ze Świerklańca oraz MK Trans z Andrychowa, którzy wozili pasażerów autobusami zakupionymi przez gminę Andrychów.

W magistracie unieważniono właśnie ogłoszony wcześniej przetarg na 5 –letnie świadczenie usług publicznego transportu zbiorowego, w miejskich przewozach pasażerskich w transporcie drogowym na terenie gminy Andrychów.

Zadanie podzielone było na dwie części. Pierwsza z nich obejmowała linię: osiedlową, Roczyny, Brzezinkę, Targanice i Nawieśnicę. Z kolei druga część to były linie: Bolęcina, Rzyki, Zagórnik i Inwałd.

Do pierwszej części zgłosiła się jedna firma – Janiso z Roczyn z kwotą 6,4 mln zł. Tylko, że gmina ma zabezpieczone na ten cel tylko 4,5 mln zł. Natomiast do obsługi drugiej części chęć wyraziły trzy firmy: Janiso z Roczyn, MK Trans z Andrychowa i Małgorzata Kurkowska z Klucz. Najtańsza oferta wyniosła 4,6 mln zł a magistrat zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zadania 3,5 mln zł.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu znajdziecie na stronie BIP.

Jak się dowiadujemy w magistracie w przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie nowy przetarg na świadczenie tych usług, ale na pewno nie zostanie rozstrzygnięty w tym roku. W takim razie, kto będzie jeździł od 1 stycznia po andrychowskich ulicach?

Zapytaliśmy o to dyrektor biura burmistrza Agnieszkę Gierszewską, która to odpowiedziała, że aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców będzie przedłużona umowa z dotychczasowymi przewoźnikami, także mieszkańcy będą mieli zapewniony transport.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Starybrat, 15.12.2018 13:55

Znajomy jechał ostatnio w/w busem z Andrychowa do Bielska. W kabinie wydobywający się smród spalin, niestety kierowca nie reaguje( chyba nie wie, że odpowiada za pasażerów, jednocześnie niszczy swoje zdrowie jeżdżąc kilka godzin w takich warunkach), pasażerowie płacą i tolerują taki stan. Dziwne.

MARIO_1301A, 15.12.2018 10:53

Najpierw na badania kierowcy od Janiso - ale psychiatryczne! O prawie jazdy nie wspomnę!

panda, 13.12.2018 12:32

EMERYCI,MŁODZIEŻ DAWNO JEZDZI ZA DARMO

Eeveline, 13.12.2018 10:42

@Keson pewnie, że Janiso to najpewniejszy przewoźnik. Pewne jest, że jeśli wygra przetarg to autobusy będą się spóźniać lub część kursów w ogóle nie będzie wykonywana. Najlepszy? Pewnie! Najlepszy w okazywaniu jak bardzo ma gdzieś swoich pasażerów.

Keson, 13.12.2018 04:59

Jest tylko jeden najlepszy i najpewniejszy przewoźnik który powinien wygrać - firma JANISO. Wszystkie pozostałe firmy pewnie po roku by renegocjowały przetargi.

specnarz, 12.12.2018 23:29

Tylko nie Janiso...

troll, 12.12.2018 23:08

Kogo chcecie oszukać? Może komuś zależało, żeby przetarg nie wyszedł. Rada zanim ustali budżet- pewnie zapyta niektórych, co za ,,kichę" chcecie wcisnąć ludziom. I z transportem i ze śmieciami etc. etc...

",,**,,", 12.12.2018 19:54

Wazne ze Kubien jasno powiedzial od 1stycznia 2019roku wprowadzi bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich mieszkańców Gminy!!!!!!!!!!!! Pis dotrzymuje słowa. Okaże się już za 3 tygodnie.